Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKielceKieleckie Centrum Kultury › SYLWESTER 1936
Centrum Kultury / Koncert / Koncert

SYLWESTER 1936

2016-11-15 10:11

31 GRUDNIA 2016 - GODZ. 20:00

DUŻA SCENA KCK

 

"Przed wojną, to bywały bale…"

W Warszawie bawiono się w Adrii, w Oazie, w Cafe Clubie przy Nowym Świecie. Bawili się wszyscy, biedni, bogaci, socjaliści i endecy. W Bristolu czy Europejskim lały się strumienie szampana, w tancbudach na Czerniakowie i Powiślu przeważały mocniejsze trunki.

W Poznaniu legendą obrosły noworoczne bale w Hotelu Bazar, gdzie bawiła się cała elita: kupcy, prawnicy, urzędnicy, dziennikarze. Bawić się w Sali Białej to znaczyło - być kimś ważnym.

I wszędzie tam, gdzie się bawiono - czy pod dachem, czy na ulicy, czy w gronie rodziny, czy pośród elit - śpiewano piosenki. Piosenki znane z kabaretów, teatrzyków, z kinowych ekranów. Piosenki Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury. Wielkie przeboje, niezapomniane melodie.

"Powróćmy jak za dawnych lat…"

W klimat lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Śpiewajmy razem, że "Miłość wszystko wybaczy" i "Już taki jestem zimny drań", że chcę całować "Brunetki, blondynki"… Bawmy się wspólnie tak, jak bawiono się w Warszawie, w Krakowie, w Kielcach 80 lat temu. 

To będzie cudowna, przebojowa podróż muzycznym wehikułem czasu!

A bawić nas będzie tej wyjątkowej nocy grupa jedenastu wyjątkowych Artystów - między innymi: Ewelina Sobczyk, Weronika Kępka, Dawid Biwo czy Nadia Mazur - którzy jak nikt czują klimat przedwojennych bali i rautów.

Bo nie tylko przed wojną, ale i teraz "bywają bale"!

 

Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Kultury!

Bilety w cenie: 90 zł, 80 zł i 70 zł.

 

Informacje i rezerwacje biletów:

Kasa KCK - tel. 41 343 81 42

Impresariat KCK - tel. 41 344 90 54

 

Data wydarzenia: 2016-12-31

Komentarze
  • Ten kto lubi podróże w czasie, poznawanie realiów poprzednich epok zainteresuje się "Sylwestrem 1936". Bardzo lubię zabawy tematyczne, nie mam problemów z przebieraniem się w śmieszne stroje, więc sam chętnie wziąłbym udział w tego typu sylwestrze. W sumie dobry pomysł na imprezę sylwestrową.

  • Kolejna ciekawa propozycja. Może wynika z santymentu za tym, co było i już nie wrócie. Ale powspominać można, a pobawić się przy tej muzyce - trzeba po prostu. Myślę, że ten sylwester to naprawdę podróż w czasie - trochę nostalgiczna, a trochę szalona.

  • Dla osob chcacych odbyc podroz do przedwojennej Warszwy,taki sylwester to bardzo dobry wybor.

Kieleckie Centrum Kultury

Adres25-334 Kielce, Pl. Moniuszki 2b
KontaktEmail   sekretariatkck@kck.com.pl
Telefon   (0-41) 344 40 32
Strona www   www.kck.com.pl
Archiwum wydarzeń»