Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKielceKieleckie Centrum Kultury › ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" W KONCERCIE "A TO POLSKA WŁAŚNIE"
Centrum Kultury / Koncert

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" W KONCERCIE "A TO POLSKA WŁAŚNIE"

2016-11-15 10:05

10 grudnia 2016, godz. 18:00 

DUŻA SCENA KCK

A TO POLSKA WŁAŚNIE to wyjątkowy program pełen muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry.

 Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane i popularne ludowe melodie m.in: "Karolinka", "Szła dzieweczka", "Hej te nasze góry", "Helokanie", "Ondraszek" i "Starzyk" w opracowaniach muzycznych Stanisława Hadyny.

 Artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie tańce takie jak: "Trojak", "Taniec chustkowy", "Kujawiak z oberkiem" "Krakowiak", "Polonez z Mazurem" i "Tańce górali podhalańskich".

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny od ponad 60 lat jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. Występuje nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w mniejszych miejscowościach. ZPiT ŚLĄSK to dzieło życia Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej, którym Zespół zawdzięcza podstawy swojej świetności, niezmiennego uznania i sympatii publiczności. Droga do dzisiejszej wielkości rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Sławę i kunszt wykonawczy budowało wiele pokoleń wspaniałych artystów i pedagogów dążąc do perfekcji i najwyższej maestrii. Dla nich Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK był i jest pasją i sposobem na życie.

Bilety w cenie:  80, 100 i 120 zł

 

Informacje i rezerwacje:

Kasa KCK - tel.: 41 343 81 42

Impresariat KCK - tel.: 41 344 90 54

Data wydarzenia: 2016-12-10

Komentarze
  • Z pewnością zespoł "Śląsk" jest znakiem rozpoznawczym polskiej kulury na świecie. Tym lepiej, że można będzie obejrzeć go na żywo w Kielcach. Jeszcze kilka lat temu zdawało się, że polski foklor spychany jest gdzieś na ubocze i traktowany po macoszemu. Na szczęście tendencja ta ulega zmianie. I dobrze - promujmy folklor, bo warto.

  • Szkoda, że Śląsk i Mazowsze są dziś wśród naszych rodaków tylko synonimem takiego eksportowego folkloru. Folkloru, o którym zwykły mieszkaniec naszego kraju wie bardzo niewiele albo i w ogóle nic. A przecież to świadectwo naszej przebogatej kultury! Dlaczego tak ginie?

  • Niektorzy pewnie sie krzywia,ze takie zespoly jak:"Slask",czy "Mazowsze",to pewnego rodzaju cepeliada.Jednak dla wielu osob (zwlaszcza mieszkajacych poza granicami naszego kraju) od lat stanowia one najlepszy symbol polskiej kultury.Z tego co wiem,to ich zagraniczne koncerty praktycznie zawsze sa wyprzedane

Kieleckie Centrum Kultury

Adres25-334 Kielce, Pl. Moniuszki 2b
KontaktEmail   sekretariatkck@kck.com.pl
Telefon   (0-41) 344 40 32
Strona www   www.kck.com.pl
Archiwum wydarzeń»