Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówCracovia Danza › Balet o kawie Cracovia Danza, czyli tańcząca filiżanka
Balet / Spektakl / Spektakl

Balet o kawie Cracovia Danza, czyli tańcząca filiżanka

2017-02-06 13:10

Czy filiżanka może tańczyć? Okazuje się, że tak i to razem z młynkiem, dzbankiem i cukiernicą. Niemożliwe? A jednak to wszystko się dzieje na oczach widzów w spektaklu Balet o kawie. Ta niezwykła historia Baletu Cracovia Danza opowiedziana tańcem barokowym, należy do najpopularniejszych przedstawień Zespołu. Spektakl będzie można zobaczyć 21 lutego 2017 o godz. 19, w teatrze Variete w ramach cyklu Cracovia Danza: dla tańca.
Balet o kawie, nagrodzony Złotym Słonecznikiem 2014 przez portal Czas Dzieci, swoją premierę miał 11 września 2008 roku w Muzeum Inżynierii miejskiej w Krakowie. Od tego czasu był z powodzeniem wystawiany zarówno w kraju, jak i za granicą: m.in. we Francji, gdzie w rolach ziarenek kawy wystąpili uczniowie francuskiej szkoły baletowej.
Spektakl wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej i muzycznej bawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Występujące w spektaklu dzieci – ziarenka kawy – nadają mu niepowtarzalnego uroku.

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór ze Suit Orkiestrowych, aria Lizy z Kantaty o kawie)

Występują: Marta Baranowska, Anna Karabela, Alicja Petrus, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Jan Fečko, Łukasz Szkiłądź
W spektaklu biorą udział uczniowie Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej
Krakowski Teatr Variete, 21 lutego 2017, godz.: 19

Data wydarzenia: 2017-02-21

Komentarze

    Cracovia Danza

    Adres31-271 Kraków, Plac na Groblach 7
    KontaktBieżące wydarzenia»
    Archiwum wydarzeń»