Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówHotel pod Różą › ArtCollecting: Wojciech Fibak – rozmowa z kolekcjonerem
Teatr / Festiwal

ArtCollecting: Wojciech Fibak – rozmowa z kolekcjonerem

2017-03-20 17:09

ArtCollecting: pierwsze z cyklu spotkań eksperckich dotyczących kolekcjonowania sztuki w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017. 

"Kolekcjonerstwo wymaga wiedzy, wyczucia, smykałki do interesów i do rywalizacji. Trzeba jeszcze dodać sumienność, determinację i konsekwencję. Te cechy przydają się zarówno przy wygrywaniu meczów, jak i przy prowadzeniu interesów. Należy regularnie czytać katalogi, albumy, odwiedzać muzea, galerie, pracownie artystów i domy aukcyjne. Jest to więc mieszanka różnych wyzwań i talentów” – fragment rozmowy z Wojciechem Fibakiem.

Wojciech Fibak - ur. w 1952 roku w Poznaniu, tenisista, biznesmen, kolekcjoner sztuki. Prowadzi Galerię sztuki Fibak w Warszawie, entuzjasta i promotor polskiej sztuki na arenie międzynarodowej. 

Rozmowa z Wojciechem Fibakiem będzie dotyczyć genezy powstania jego kolekcji, kryteriów selekcji i doboru - szczególnie w kontekście sztuki współczesnej. Rynek sztuki w Polsce nieustannie się rozwija, wzrasta zarówno zainteresowanie sztuką najnowszą, jak i świadomość funkcjonowania dzieła sztuki w sektorze inwestycyjnym. Przed rozpoczęciem budowy własnej kolekcji warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą utworzyć trwały i zwyżkujący kapitał tak symboliczny, jak finansowy. Kolekcjoner odpowie na nurtujące nas w tym względzie pytania, przedstawi bliskie swoim zainteresowaniom nurty w sztuce, opowie o miejscu sztuki współczesnej i aktualnej w swojej kolekcji czy najbardziej satysfakcjonujących zakupach.


Wydarzenie jest bezpłatne. Wstęp wolny.

Data wydarzenia: 2017-04-08

Komentarze

    Hotel pod Różą

    Adres31-021 Kraków, Floriańska 14
    KontaktArchiwum wydarzeń»