Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówStaromiejskie Centrum Kultury Młodzieży › CYKL BAJKI DLA DUŻYCH I MAŁYCH - WARSZTATY FILOZOFICZNO-FILMOWE
Ośrodek Kultury / Inne / Warsztaty

CYKL BAJKI DLA DUŻYCH I MAŁYCH - WARSZTATY FILOZOFICZNO-FILMOWE

2017-02-16 16:35

Punktem wyjścia do wizualizacji swoich myśli będzie 12 bajek z cyklu (Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego), animowanych ekranizacji powiastek filozoficznych wybitnego filozofa Leszka Kołakowskiego. Znakomicie sfilmowane, krótkie powiastki filozoficzne mają wyjątkową wartość edukacyjną, będą stanowić dla dzieci inspirację do odkrywania świata wartości uniwersalnych, pojęć etycznych, estetycznych i nowych aspektów wiedzy o nas samych i świecie, w którym żyjemy. Mogą również  rozwinąć umiejętność logicznego rozumowania. Efektem pracy z dziećmi i młodzieżą będą  krótkie formy filmowe, instalacje, obiekty plastyczne, będące samodzielną interpretacją obejrzanych filmów. W ramach zajęć zostaną również analizowane, dyskutowane i pokazywane filmy z całego świata, które brały udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla dzieci i Młodzieży KINOLUB.

Ta forma najbardziej jest dedykowana dla uczniów szkół podstawowych, ale oczywiście gimnazjaliści oraz licealiści też się w tej formule odnajdą. Z przyjemnością widziane są też przedszkolaki.

Informacje i zapisy: SCKM w Krakowie, ul. Wietora 15, tel. 12 430 50 90, 603 125 031, e-mail: dmarzena@wp.pl

Daty wydarzenia: od 2017-02-16 do 2017-03-26, od 2017-03-27 do 2017-06-30

Komentarze
  • Zajęcia filozoficzno-filkowe dla uczniów szkół podstawowych? Dlaczego nie. Młodzież od najmłodszych lat interesuje się filozofią, no może nie wszystkie dzieci i młodzi ludzie, ale cześć na pewno i wiek nie jest tu decydującym kryterium. Przystępna forma zachęci młodych do uczest n ictwa.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Adres31-067 Kraków, H. Wietora 13/15
KontaktEmail   biuro@sckm.krakow.pl
Telefon   (0-12) 430 50 90
Strona www   www.sckm.krakow.pl
Bieżące wydarzenia»
Archiwum wydarzeń»