Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówTeatr74 - KpJ › ATLANTYDA/ŚWIĘTY BYK - Noc Teatrów
Teatr

ATLANTYDA/ŚWIĘTY BYK - Noc Teatrów

2017-06-09 17:32

Z okazji tegorocznej Nocy Teatrów Teatr74 zaprasza na szczególny pokaz dwóch spektakli naszego zespółu: ze sobą głęboko powiązanych, jednak nigdy wcześniej nie pokazywanych jednego wieczoru. "Atlantyda" i "Święty Byk" to przedstawienia na podstawie dramatów Błażeja Tokarskiego (kolejno inspirowanych opowiadaniami Edgara Allana Poe i tragediami Eurypidesa) podejmujących rozważania eschatologiczne. Czy jednostkowe przemijanie człowieka jest lub może być powiązane bezpośrednio z końcem czasów? 

"Atlantyda/Święty Byk" 
scenariusz i reżyseria: Błażej Tokarski

występują: 
Anna Błażewicz
Borys Krzysztyński
Dominika Sułtan
Sylwia Prokop 
Karina Shorets 
Iga Ziołkowska 


Atlantyda g. 22:00
Święty Byk g. 00:00

rezerwacja miejsc: teatr74@gmail.com

Uwaga:
W czasie przedstawienia "Atlantyda" używany jest efekt lamp stroboskopowych.

INFORMACJA OGÓLNA

Noc Teatrów to przedsięwzięcie organizowane od 2007 r. Program zakłada prezentację najciekawszych spektakli teatralnych sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych. Obejmuje także spotkania z aktorami, zwiedzanie niedostępnych, na co dzień dla widzów teatralnych zakamarków oraz multimedialne prezentacje. Biorą w nim udział krakowskie teatry instytucjonalne a także grupy nieinstytucjonalne. Każdego roku wydarzenie to ściąga ok. 11.000 tysięcy widzów zarówno krakowian jak i turystów, którzy mają możność obejrzenia ponad 70 spektakli i przedsięwzięć kulturalnych.

Organizatorami Nocy Teatrów jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Teatrem KTO.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki dostępne w siedzibach poszczególnych teatrów oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Od kilku lat w czasie Nocy Teatrów jest wręczana Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa, przyznawana za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru.

Data wydarzenia: 2017-06-17

Komentarze

    Teatr74 - KpJ

    Adres31-000 Kraków, Rynek Główny 8
    KontaktArchiwum wydarzeń»