Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówUniwersytet Rolniczy › XX Małopolska Giełda Agroturystyczna
Wydawnictwo / Targi / Targi

XX Małopolska Giełda Agroturystyczna

2017-02-10 15:00

W tym roku jubileuszowa Giełda odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2017r.

Podobnie jak w poprzednich latach Giełda odbędzie się na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy Al. 29 Listopada 46-54 w Krakowie. 
Równocześnie w tym terminie na Terenia Kampusu odbywać się będą VI Targi Ogrodnicze.

 

Godziny otwarcia Giełdy:

22 kwietnia w godz.10:00 – 17:00

23 kwietnia w godz. 9:00 – 14:00

    Organizatorami Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej są instytucje związane z rolnictwem i są to: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolską Izbę Rolniczą, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

    Celem Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej jest przedstawienie ofert wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych połączonych z prezentacją lokalnej tradycji kulturowej i regionalnej danego obszaru, promocja agroturystyki jako sposobu aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku dla mieszkańców miast a także całego Województwa Małopolskiego.

Podczas Giełdy odbywają się imprezy towarzyszące, takie jak prezentacje gospodarstw agroturystycznych, kiermasze, wystawy rękodzieła ludowego, konkursy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich, degustacja potraw i napojów regionalnych, występy zespołów folklorystycznych oraz pokazy kulinarne.

Od kilku lat wspólnie z Giełdą odbywają się Targi Ogrodnicze. Głównym celem Targów Ogrodniczych jest przedstawienie ofert firm związanych z branżą ogrodniczą. W Targach zaplanowaliśmy m. in. wystawy firm szkółkarskich, nasienniczych, nawozowych, przedstawicieli środków ochrony roślin oraz firmy projektujące i zakładające ogrody, firmy zajmujące się sprzedażą profesjonalnego sprzętu ogrodniczego zarówno dla osób indywidualnych oraz firm.

Data wydarzenia: od 2017-04-22 do 2017-04-23

Komentarze
  • Zawsze marzył mi się domek na wsi, ale przypuszczam, że na dłuższą metę życie na wsi byłoby ciężkie. Odcięcie od kultury, sztuki, służby zdrowia, sklepów nie zachęca, chociaż są setki tysięcy osób, które żyją na wsi i sobie chwała uroki życia z dala od miasta.

Uniwersytet Rolniczy

AdresKraków, al. 29 Listopada 50
KontaktArchiwum wydarzeń»