Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrotoszynKrotoszyński Ośrodek Kultury › Kinga Głyk Trio - koncert w Krotoszynie
Dom Kultury / Koncert / Koncert

Kinga Głyk Trio - koncert w Krotoszynie

2016-12-30 11:30

"Jedna z z najciekawszych basistek młodego pokolenia.
Michał Wilczyński - Dziennikarz Jazz Forum

 

W styczniu zapraszamy na koncert świetnej basistki Kingi Głyk, która wystąpi w projekcie Kinga Głyk Trio 27 stycznia 2017 r. o godz. 19:00 w sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Już dziś można kupić bilety na ten wyjątkowy koncert! Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KOK w kasie Kina 3D Przedwiośnie oraz online.

 

KINGA GŁYK

19-letnia gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół. Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu "Rejestracja", który dostał bardzo dobre recenzje od m.in: Radiowej Trójki, magazynów "Jazz Forum" i "Twój Blues". Światowej sławy pianista jazzowy Adam Makowicz powiedział o niej: "Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu. Dojrzałość w improwizacji, dobre wyczucie rytmów i swoboda na scenie mieści się w granicach dobrego smaku, harmonizując z muzyką całego zespołu".

 

Swoją przygodę z muzyką Kinga rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).

 

W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: "NOWA NADZIEJA", "GITARA BASOWA" oraz "ODKRYCIE ROKU". W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE "Happy Birthday".

 

Kinga Głyk mimo swojego młodego wieku zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Miała przyjemność muzykować z takimi artystami jak: Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

 

ZAPRASZAMY:

 

Data wydarzenia: 2017-01-27

Komentarze

  Krotoszyński Ośrodek Kultury

  Adres63-700 Krotoszyn, 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18
  KontaktEmail   kok@krotoszyn.pl
  Telefon   (0-62) 725 42 78
  Strona www   www.kok.krotoszyn.pl
  Archiwum wydarzeń»