Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrotoszynKrotoszyński Ośrodek Kultury › Operetkowy koncert karnawałowy w Krotoszynie
Operetka

Operetkowy koncert karnawałowy w Krotoszynie

2016-12-30 11:27

Już dziś zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Koncert odbędzie się 21 stycznia 2017 r. w sali Kina 3D Przedwiośnie w Krotoszynie o godz. 18:00 Bilety w cenie 30 zł są już w sprzedaży, można je nabyć w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w kasie Kina 3D Przedwiośnie a także on-line na naszej stronie.

 

Ileż to razy marzymy o tym, aby zanucić lub kto odważniejszy zaśpiewać melodie od dzieciństwa brzmiące w naszych uszach. Wielu z nas swoje pierwsze muzyczne spotkanie miało właśnie z operetką. Dziś ten gatunek nieco już zapomniany, ale dzięki znakomitym solistom Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej wspieranych słowem przez  konferansjerów na Państwa oczach przeżywać będzie swój wielki renesans podczas Koncertu Karnawałowego.

 

Panie będą mogły „Pójść na małe Rande-vous” ze wspaniałym tenorem, panowie zaś wyobrazić sobie, że gdy urocza sopranistka śpiewać będzie arię „Miłość to niebo na ziemi” myśleć będzie właśnie o nich. Któraż z Pań słuchając arii „Te cudne oczy” nie pomyśli w takiej chwili o romantycznych spacerach z ukochanym, panowie zaś urzeczeni wdziękiem i pięknem głosu drugiej solistki, zrozumieją sens arii „Kto me usta całuje ten śni”. Takich szlagierów jak „Wielka sława to żart”, „Twoim jest serce me” czy „Zejdź do Gondoli” publiczności nie trzeba nawet zachwalać. Miłośnicy operetkowych duetów miłosnych usłyszą dwa największe przeboje, czyli „Co się dzieje, oszaleje” z Księżniczki Czardasza a także utwór, bez którego nie ma prawa odbyć się żaden koncert operetkowy czyli „Usta milczą, dusza śpiewa”. Miłą niespodzianką zapewne dla wielu słuchaczy będą także znane szlagiery np. „Valenzia” i wiele innych.

 

W koncercie wystąpią:

NATALIA AKSIMOWA - sopran liryczno-dramatyczny

DARIA GALETA - sopran centralny

OLEKSANDER OSTROWSKI - tenor

DYMITRIJ  IVANCZENKO - tenor

Data wydarzenia: 2017-01-21

Komentarze
  • Operetkowy koncert karnawałowy w Krotoszynie na pewno był interesujący, ja jednak nie przepadam za taką muzyką, więc nawet jeżeli byłbym gdzieś w okolicach, nie skusiłbym się.

Krotoszyński Ośrodek Kultury

Adres63-700 Krotoszyn, 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18
KontaktEmail   kok@krotoszyn.pl
Telefon   (0-62) 725 42 78
Strona www   www.kok.krotoszyn.pl
Archiwum wydarzeń»