Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrotoszynRefektarz › Dwie siostry - wystawa malarstwa... i nie tylko
Dom Kultury / Wystawa / Wystawa

Dwie siostry - wystawa malarstwa... i nie tylko

2017-01-05 12:26

Jedno z chińskich przysłów mówi, że:

„Owoce z tego samego drzewa inaczej smakują”.

Wystawa ta w kilku aspektach obrazuje ten aforyzm.

Obie artystki wychowały się w domu, w którym

na poczesnym miejscu znajdowały się dzieła rodzimych artystów.

Jedna po drugiej, uczęszczały na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza,

na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych.

Obie wypracowały odmienny język artystyczny.

Dwie siostry - taka sama droga życiowa,

dwa różne charaktery...

 

Zapraszamy na pierwszą w tym roku wystawę w Galerii Refektarz. Wernisaż wystawy prac Dagmary Pijanowskiej i Małgorzaty Tworek odbędzie się w sobotę 7 stycznia br. o godz. 19:00 (Mały Rynek 1 - budynek Muzeum Regionalnego w Krotoszynie). Wstęp oczywiście bezpłatny.

 

Dagmara Pijanowska

 

Dyplom artystyczny zrealizowała na pracowni grafiki warsztatowej, u profesora Andrzeja Nawrota. W malarstwie preferuje portret. Jej modelami są przeważnie osoby z najbliższego otoczenia. Zażyła relacja z modelem znajduje swój oddźwięk na płótnie. Artystka stara się, aby w każdą postać tchnąć życie, oraz w sposób niebezpośredni ukazać wieź, która łączy ją z portretowanym. Za pracę „Ofelia” otrzymała Nagrodę Rektora w konkursie Ars Universitatis. Poza malowaniem zajmuje się rzemiosłem artystycznym tworząc lalki, pozytywki i wielowymiarowe bombki.

 

Małgorzata Tworek

 

Otrzymała dyplom ukończenia studiów artystycznych realizując, przy współpracy z profesorem Markiem Zaborowskim, serię obrazów pod tytułem „Metamorfozy”. Prace artystki to nacechowane jej charakterem puste scenografie momentów życia. Dzieła artystki są próbą zamknięcia natchnienia w miniaturach. Pieczołowicie przenosi ona na płótno ulice, budynki i przedmioty. Nie ważne, czy to droga na uczelnię, czy miejsce, które widziała tylko raz. Cechuje ją przy tym maniakalne przywiązanie do szczegółu, oraz zamiłowanie do pocztówkowych rozmiarów.

 

Data wydarzenia: od 2017-01-07 do 2017-01-31

Komentarze
  • Szkoda,.ze w przypadku zapowiedzi przeroznych wystaw nie ma na stronie przynajmniej kilku prac danego autora.Jezeli dla kogos konkretny tworca jest zupelnie anonimowy,taka prezentacja moglaby zdecydowanie skuteczniej zachecic taka osoba do udania sie do galerii.A nie kazdemu chce sie zagladac za kazdym razem chocby do Wikipedii.

Refektarz

Adres63-700 Krotoszyn, Mały Rynek 1
KontaktEmail   galeria-kok@neostrada.pl
Telefon   062 722 67 50
Archiwum wydarzeń»