Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźMiejska Galeria Sztuki w Łodzi - Ośrodek Propagandy Sztuki › ANDRZEJ GRENDA - WYSTAWA
Galeria / Wystawa

ANDRZEJ GRENDA - WYSTAWA

2016-11-15 18:52

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Andrzeja Grendy, który odbędzie się dwudziestego piątego listopada b.r. o godzinie 18.00.

Cała wystawa otwarta będzie do pętnastego stycznia 2017 roku.

Andrzej Grenda o swoich pracach:

"W swoich pracach nie używam koloru, tworzę prace achromatyczne. (…) Poruszając się w obszarze szarości (…) pragnę zaproponować oglądającym komfort w miarę swobodnej interpretacji obrazu. Nie zamierzam absorbować kolorem. (…) Wymyśliłem więc i opracowałem własną autorską technikę rysowania. Obraz (…) powstaje poprzez nakładanie warstw płynnego grafitu. Jest on wymieszany z płynnymi mediami o różnej lepkości, czyli sile utrwalania. Naniesiona w ten sposób na papier grafitowa mikstura może być bardziej lub mniej swobodnie, w zależności od potrzeby, zdejmowana. (…)

Technika, którą wykorzystuję, pozwala na tworzenie prac jednorodnych. Używam tylko grafitu, więc biel zawsze pozostaje bielą papieru. Równorzędnym, jeśli nie głównym narzędziem kreowania pozostaje ołówek. (…) Proces powstawania prac to proces żmudny, rozłożony w czasie. Najpierw pojawia się idea, która oczywiście i na szczęście nie do końca znajduje swoją egzemplifikację podczas swoistego dialogu między mną a coraz mniej białym kartonem. Tworząc, mam nadzieję, że poprowadzę siebie i Widza w bardziej lub mniej znane obszary (…) naszej ludzkiej kondycji. Zależy mi na wprowadzeniu możliwie szerokiego spektrum walorowego. Chcę świetlistości, ale poszukuję możliwie silnego kontrastu czerni i bieli…"

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: mgslodz.pl

 

Data wydarzenia: od 2016-11-25 do 2017-01-15

Komentarze
  • A Łódź akurat uwielbiam. Całe miasto wydaje mi się niemal pozbawione kolorów. Mimo to jest w tym mieście coś fascynującego. Wciąż są tu miejsca, jakie znamy z fantastycznych filmów, życie momentami jakby zatrzymało się tu. dużo ostatnio dyskutuje się o tym, czy Łódź to miasto meneli.

  • Jest tu ich pewnie tyle samo, co w każdym innym mieście, nieszczęśliwie stało się jednak, że kilka znanych osób publicznie się wypowiedziało dośc pogardliwie o mieszkańcach. Wszelkie uogólnianie mści się tym, że ludzie, którzy nie są menelami, mogą poczuć się dotknięci...

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi - Ośrodek Propagandy Sztuki

Adres90-009 Łódź, Sienkiewicza 44
KontaktEmail   galerie@miejskagaleria.lodz.pl
Telefon   (0-42) 674-10-59
Strona www   www.miejskagaleria.lodz.pl
Archiwum wydarzeń»