Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźMiejska Galeria Sztuki w Łodzi - Ośrodek Propagandy Sztuki › Andrzej Podkański - obrazy
Galeria / Wystawa

Andrzej Podkański - obrazy

2016-12-19 19:18

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Andrzeja Podkańskiego, które będą dostępne w Ośrodku Propagandy Sztuki od czternastego stycznia 2017 roku do dwudziestego szóstego lutego.

Wernisaż wystawy odbędzie się na godzinę czternastą.

Andrzej Podkański jest malarzem, który stara się za pomocą "języka form, koloru i światła” mówić o "najistotniejszych sprawach człowieka”. Jego monumentalne prace są „doskonale skomponowane”, świetne kolorystycznie, a tym, co je wyróżnia, „co kreuje dramatyczną, pełną tajemnicy ponadczasową atmosferę – jest światło. Promieniuje ze ścian budynków, zza murów i bram. Emanują nim także zaludniające obraz postacie. Całość wibruje, zdając się wskazywać, że i tak to, co najważniejsze, odbywa się poza ramami malowidła (…). Przy malowaniu architektury Podwórek, Podkański świadomie ignoruje zasady perspektywy. Tworzy brawurowo dla potrzeb obrazu perspektywę własną – czysto malarską. Pozwala mu ona zajrzeć jednocześnie do mieszkań, bram, piwnic, na dachy, aż po horyzont i… jeszcze dalej. Ludzie stoją w pełnym napięcia bezruchu. Inni wchodzą po schodach stromą ścieżką światła, bądź zmierzają do podziemi. To ponadczasowy świat z dalekich wspomnień, ze snu i marzenia. Atmosfera wyczekiwania. Tajemnica istnienia. Zwykłe podwórka stają się kosmicznym obrazem wędrówki człowieka. Obrazem jego losu”.

 

Tomasz Podkański, fragmenty tekstu do katalogu wystawy

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: mgslodz.pl     

            

 

Data wydarzenia: od 2017-01-14 do 2017-02-26

Komentarze
  • Szkoda,.ze w przypadku zapowiedzi przeroznych wystaw nie ma na stronie przynajmniej kilku prac danego autora.Jezeli dla kogos konkretny tworca jest zupelnie anonimowy,taka prezentacja moglaby zdecydowanie skuteczniej zachecic taka osoba do udania sie do galerii.A nie kazdemu chce sie zagladac za kazdym razem chocby do Wikipedii.

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi - Ośrodek Propagandy Sztuki

Adres90-009 Łódź, Sienkiewicza 44
KontaktEmail   galerie@miejskagaleria.lodz.pl
Telefon   (0-42) 674-10-59
Strona www   www.miejskagaleria.lodz.pl
Archiwum wydarzeń»