Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźMuzeum Kinematografii › Pianista Polańskiego
Muzeum / Wystawa

Pianista Polańskiego

2016-12-21 21:45

Muzeum Kinematografii zaprasza serdecznie wszystkich na wystawę pt.”Pianista Romana Polańskiego – fotografie i plakaty”, która dostępna jest w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, a której fotografie i plakaty stanowią zbiór Muzeum Kinematografii. 

O Pianiście:

Pianista Romana Polańskiego to ekranizacja wspomnień Władysława Szpilmana - polskiego kompozytora i pianisty. W czasie II wojny światowej udało mu się uniknąć deportacji do obozu zagłady w Treblince dzięki pomocy polskich przyjaciół. Film, z udziałem m.in. Adriena Brody’ego w roli tytułowej, został nagrodzony najważniejszymi nagrodami na całym świecie. Obraz otrzymał Cezary i Oscary, Złotą Palmę i Złote Globy, a także laury Europejskiej Akademii Filmowej.

O wystawie:

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwszą stanowią plakaty do Pianisty Romana Polańskiego. Druga część ekspozycji poświęcona jest fotografiom z planu filmu autorstwa Guy Ferrandis. Współpraca reżysera z  fotografikiem rozpoczęła się od filmu Pianista i trwa nadal. Gay Ferrandis jest autorem fotosów do kolejnych filmów Romana Polańskiego: Olivier Twist, Autor widmo, Rzeź, Wenus w futrze.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej muzeum: kinomuzeum.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

 

Data wydarzenia: od 2016-12-01 do 2017-02-25

Komentarze
  • "Pianistę" Romana Polańskiego znam już na pamięć, ale chętnie wziąłbym udział w wystawie. Chętnie obejrzalbym plakaty z filmu oraz fotosy z tej produkcji. Wątpię jednak, żebym miał okazję.

  • Chociaz sam film wyrezyserowany przez Romana Polanskiego byl bardzo udany,to nie odczuwam wiekszej potrzeby zobaczenia wystawy "Pianista Romana Polańskiego – fotografie i plakaty”,prezentowanej w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.Predzej zdecydowalabym sie na powtorne obejrzenie "Pianisty".

Muzeum Kinematografii

Adres90-312 Łódź, Plac Zwycięstwa 1
KontaktTelefon   (42) 674-09-57
Strona www   www.kinomuzeum.pl
Archiwum wydarzeń»