Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźPark Źródliska I › LETNIE KONCERTY W ALTANIE Na orbicie serc – musical w altanie
Filharmonia / Koncert

LETNIE KONCERTY W ALTANIE Na orbicie serc – musical w altanie

2017-07-10 10:39

Na orbicie serc – musical w altanie

W niedzielę 16 lipca o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I odbędzie się kolejny koncert z cyklu plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”. Z wokalnym, musicalowo-filmowym programem wystąpią studenci musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi: Beata Rzeźnik i Tomasz Wojtan. Przy fortepianie towarzyszyć będzie im Maciej Zaforemski. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi, obowiązuje wstęp wolny.

Muzyka z popularnych musicali oraz piosenki, dzięki którym rozpoznaje się największe kinowe przeboje zabrzmią w wykonaniu młodych, uzdolnionych wokalistów. Duety z filmów: Dirty Dancing, Maska Zorro i Grease, a także przeboje z musicali Upiór w operze, Taniec Wampirów czy Les Misérables przydadzą lipcowemu popołudniu romantycznej atmosfery.

„Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna już po raz piąty zapraszają wspólnie na koncerty w Parku Źródliska. Tą inicjatywą organizatorzy przywrócili tradycję koncertowania w zabytkowej altanie, w której już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera. W koncertach biorą udział pedagodzy, studenci i absolwenci Akademii. Różnorodne składy instrumentalne i wokalno-instrumentalne oraz ciekawy program sprawiają, że coniedzielne koncerty cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem łodzian.

Data wydarzenia: 2017-07-16

Komentarze

    Park Źródliska I

    AdresŁódź, Piłsudskiego 61
    KontaktArchiwum wydarzeń»