Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźPark Źródliska I › LETNIE KONCERTY W ALTANIE Reed & Buttons
Dom Kultury / Koncert / Koncert

LETNIE KONCERTY W ALTANIE Reed & Buttons

2017-08-07 09:37

Reed & Buttons w Altanie

W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) na deskach altany w Parku Źródliska pojawią się kolejni wykonawcy, którzy muzykują w ramach cyklu „Letnie Koncerty w Altanie”. Duo Reed & Buttons to połączenie akordeonu i saksofonu, w młodzieńczym wydaniu Gabriela Balukiewicza i Daniela Kobielskiego. Popołudnie wypełni program złożony z muzyki współczesnej, jazzowej, filmowej oraz klezmerskiej. Na godzinę 17.00 zapraszają organizatorzy: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi, obowiązuje wstęp wolny.

Podczas plenerowego koncertu usłyszeć będzie można różnorodny repertuar. Kameralne aranżacje standardów jazzowych (Dave Brubeck – Take Five) i tematów filmowych (Henry Mancini – The Pink Panther Theme) pojawią się obokklezmerskich przebojów: Bei Mir Bist Du Schön Sholom Secunda i tradycyjnej melodii Hava Nagila. Nie zabraknie również klasycznego repertuaru akordeonowego, czyli kompozycji Astora Piazzolli (Tanti Anni Prima), oraz tanecznych: Tango Pour Claude Richarda Galliana oraz Pequeña czarda  Pedra Iturralde. Daniel Kobielski i Gabriel Balukiewicz wykonają także premierowo specjalnie zadedykowany im utwór Crazy Ooo młodego łódzkiego kompozytora Aleksandra Brycha.

Reed & Buttons, czyli połączenie stroika z guzikami, to projekt akordeonisty Gabriela Balukiewicza i saksofonisty Daniela Kobielskiego. Obaj muzycy studiują w Akademii Muzycznej w Łodzi i na swoim artystycznym koncie mają już ogromne sukcesy. Solowo i kameralnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych (m.in. w Kownie, Sztokholmie, Filadelfii). W działalności artystycznej obaj muzycy czerpią inspiracje nie tylko z muzyki klasycznej ale także rozrywkowej.

Data wydarzenia: 2017-08-13

Komentarze

    Park Źródliska I

    AdresŁódź, Piłsudskiego 61
    KontaktArchiwum wydarzeń»