Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźTeatr Wielki w Łodzi › CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY – publiczne wykonanie I aktu opery z udziałem Walewskiej…
Opera

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY – publiczne wykonanie I aktu opery z udziałem Walewskiej i Pszoniaka

2017-08-24 11:40

Finał konkursu operowego CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY z gościnnym udziałem Małgorzaty Walewskiej i Wojciecha Pszoniaka. Wykonanie estradowe I aktu opery z udziałem solistów, Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi.
 
24 września o godzinie 17:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się specjalny koncert, podczas którego będą rywalizować z sobą finaliści konkursu kompozytorskiego na operę CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY Katarzyna Brochocka i Rafał Janiak. Publiczność zgromadzona w teatrze wysłucha I aktu opery w wersji estradowej. W wykonaniu koncertu wezmą udział soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Wojciecha Rodka. W głównych partiach wystąpią: Małgorzata Walewska (Zofia), Stanisław Kierner (Poznański w kompozycji Rafała Janiaka), Aleksander Kunach (Poznański w kompozycji Katarzyny Brochockiej) i Wojciech Pszoniak (Przybysz). Libretto opery stworzyła Małgorzata Sikorska-Miszczuk, której dramaty są tłumaczone na kilkanaście języków.
 
W związku z tym, że bardzo ważny jest dla nas głos Publiczności, podczas finałowego koncertu odbędzie się również głosowanie na najlepszego kompozytora zdaniem Słuchaczy/Widzów. Mecenasem konkursu i fundatorem nagród jest łódzka Manufaktura.

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY – publiczne wykonanie I aktu opery z udziałem Walewskiej i Pszoniaka w Teatrze Wielkim w Łodzi
24 września 2017, godz. 17:00
bilety:  20 i 30 zł
do nabycia na stronie: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Data wydarzenia: 2017-09-24

Komentarze

    Teatr Wielki w Łodzi

    Adres90-249 Łódź, Plac Dąbrowskiego 1
    KontaktBieżące wydarzenia»
    Archiwum wydarzeń»