Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaPruszkówMuzeum Dulag 121 › Warsztaty rekonstrukcyjne w Muzeum Dulag 121
Muzeum

Warsztaty rekonstrukcyjne w Muzeum Dulag 121

2017-09-07 12:44

Zostań rekonstruktorem podczas Marszu!

W związku z „Marszem Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosącym Im Pomoc”, który odbędzie się 1 października w Pruszkowie, szukamy osób, które zechciałyby wcielić się w role wypędzonych Warszawiaków bądź osób im pomagających. Dla chętnych organizujemy warsztaty rekonstrukcyjne, które odbędą się 14, 21 i 28 września (godz. 18 – 20). Podczas warsztatów pomożemy Państwu odpowiednio przygotować się do Marszu, a doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska wprowadzi Państwa w tajniki pracy profesjonalnego rekonstruktora:  psychologię budowania postaci, podstawy warsztatu aktorskiego oraz w pracę z rekwizytami. Doradzimy także jak zdobyć lub przygotować strój, który wierny będzie realiom tamtego czasu. Dla chętnych przygotowaliśmy również krótkie scenki rodzajowe do odegrania podczas Marszu Pamięci.

UWAGA: Do udziału w warsztatach zachęcamy każdego, bez ograniczeń wiekowych! Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, młodzież, osoby starsze. Dzieci i młodzież poniżej 14 roku życia mogą uczestniczyć w widowisku jedynie w obecności rodziców.

 Liczba miejsc nieograniczona.

Więcej informacji pod linkiem: http://dulag121.pl/2017/09/marsz-pamieci-warsztaty/

Informacja o samym Marszu Pamięci: http://dulag121.pl/2017/09/marsz-pamieci-wiezniow-obozu-dulag-121-i-niosacych-im-pomoc/

Zapisy i szczegółowe informacje: (22) 758 86 63, dulag@dulag121.pl

Wolontariat

Jeśli nie są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w Marszu w roli rekonstruktora, ale pragnęliby Państwo pomóc Nam w jego przygotowaniu w charakterze wolontariusza, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z Muzeum. Będziemy potrzebowali Państwa pomocy zarówno podczas Marszu na terenie Warszawy i Pruszkowa (do informowania i kierowania uczestników marszu), jak w siedzibie Muzeum Dulag 121 (jako pomoc w przygotowaniu terenu, rozstawieniu i złożeniu namiotów i krzeseł). Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.