Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaPruszkówMuzeum Dulag 121 › Żbików na starych fotografiach - inauguracja cyklu spotkań Pruskoviana
Muzeum / Inne

Żbików na starych fotografiach - inauguracja cyklu spotkań Pruskoviana

2017-02-17 15:38

W sobotę, 25 lutego, o godz. 15. zapraszamy serdecznie do Muzeum Dulag 121 na pierwsze spotkanie z cyklu „Pruskoviana” zatytułowane „Żbików na starych fotografiach”. Naszym gościem będzie autor książek wspomnieniowych i wspaniały gawędziarz Tadeusz Hubert Jakubowski, który opowie o Żbikowie - najstarszej dzielnicy Pruszkowa, której dzieje sięgają XIII wieku.

Tadeusz Hubert Jakubowski - od dziecka związany z Pruszkowem – jest autorem książek wspomnieniowych o naszym mieście oraz utalentowanym gawędziarzem. W ubiegłym roku nakładem Książnicy Pruszkowskiej ukazał się zbiór publikowanych na łamach „Głosu Pruszkowa” „Fotozagadek”, felietonów poświęconych miejscom przedstawionym na zdjęciach dawnego Pruszkowa. Z tej okazji pragniemy Państwa zaprosić na wirtualną przechadzkę z Tadeuszem Hubertem Jakubowskim po dawnym Żbikowie – takim jakim zachował się na dawnych fotografiach – podczas której wysłuchamy opowieści i anegdot związanych z jego historią. Odwiedzimy m.in. szkółki żbikowskie pp. Hoserów, Żbików kościelny, wille oraz osiedle przy ul. 3 Maja oraz Warsztaty Kolejowe.

 Cykl „Pruskoviana” poświęcony będzie różnym aspektom historii Pruszkowa. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Dulag 121, gdzie już niebawem informacje o kolejnych spotkaniach.

Data wydarzenia: 2017-02-25

Komentarze
  • Jestem zachwycona wystawami, na których prezentowane są fotografie przedstawiające dawne oblicza miast. Ma się wrażenie, że na ułamek sekundy udało się zatrzymać czas. Takie zdjęcia mają w sobie wiele magii, są po prostu niesamowite i czarujące. Uwielbiam je.

Muzeum Dulag 121

Adres05-800 Pruszków, 3 Maja 8a
KontaktBieżące wydarzenia»
Archiwum wydarzeń»
Pokazy filmu dokumentalnego „Szesnastu” w Muzeum Dulag 121

2 kwietnia, w najbliższą niedzielę, w ramach obchodów 72. rocznicy aresztowania w Pruszkowie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, w Muzeum Dulag 121 odbędą się pokazy filmu dokumentalnego „Szesnastu” w reżyserii Włodzimierza Dusiewicza (Polska, 1989). Na projekcje filmowe zapraszamy o godz.… więcej ...