Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaPruszkówMuzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego › 20. Piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Muzeum / Wystawa / Wystawa

20. Piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

2016-04-29 13:23

iknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie coroczna plenerowa impreza upowszechniająca naukę. W tym roku do grona wystawców dołączy również nasze Muzeum.

Tegoroczna edycja pikniku jest poświecona związkom nauki ze zdrowiem, dlatego na naszym stanowisku – namiot B14, blisko wejścia na Stadion PGE Narodowy od strony Ronda Waszyngtona – skupimy się na przybliżeniu własnie takich zagadnień w kontekście starożytnych hutników i kowali z Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego.

Od starożytnej znachorki będzie można dowiedzieć się jak hutnicy mogli dbać o higienę i zdrowie, a także jak wyglądały nożyce, do czego służył  grzebień i jak zabezpieczano się przed nieszczęściami. Dzieci będą mogły wykonać amulet oraz uzupełnić kartę zadań, dzięki której poznają elementy życia hutników sprzed 2 tysięcy lat.

Aktywnym działaniom towarzyszyć będzie mini wystawa, ukazująca archeologiczne dziedzictwo Mazowsza Zachodniego – pradziejowy ośrodek hutniczy z czasów Imperium Rzymskiego. Zwiedzający zobaczą pozostałości po piecach hutniczych, będą mogli dotknąć a nawet użyć zrekonstruowanych narzędzi mazowieckich hutników.

Zapraszamy – 7 maja 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie od godziny 11:00 do 20:00. Wstęp wolny

Data wydarzenia: 2016-05-07

Komentarze

  Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

  Adres05-800 Pruszków, Pl. Jana Pawła II 2
  KontaktEmail   muzeum@mshm.pl
  Telefon   (0-22) 758 72 66
  Strona www   www.mshm.pl
  Archiwum wydarzeń»
  Wystawa „Sąd Boży 1920. Wojna polsko – bolszewicka”

  Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski i Muzeum Dulag 121 zapraszają na wystawę plenerową „Sąd Boży 1920. Wojna polsko–bolszewicka”, z którą będzie można się zapoznać przy żbikowskim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie od 15 sierpnia 2017 r. Wystawa podejmuje temat dramatycznej wojny między… więcej ...