Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaPruszkówMuzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego › Białogłowa z kądzielą, czyli kobieta sprzed 1000 lat
Muzeum / Inne / Inne

Białogłowa z kądzielą, czyli kobieta sprzed 1000 lat

2016-02-16 14:59

Przed nami kolejne spotkanie rodzinne, podczas którego popularyzować będziemy wiedzę o życiu codziennym Słowian. W trakcie pokazów, warsztatów, gier i zabaw wspólnie poszukamy odpowiedzi na rozmaite pytania dotyczące kobiet.

Dowiemy się jak dawniej nazywano kobietę i skąd właściwie wzięło się słowo „białogłowa”? Rozszyfrujemy znaczenie tajemniczego określenia „po kądzieli” i poznamy jaka była pozycja kobiet w słowiańskich czasach, czym się zajmowały, jak ubierały, czy znały kosmetyki, jakie były wówczas modne dodatki?

Spotkania odbywają  się z dużą dbałością o szczegóły historyczne, począwszy od treści, a skończywszy na prezentowanych artefaktach i ubiorze. Wśród  prowadzących znajdą  się archeolodzy,  historycy, rekonstruktorzy, rzemieślnicy i animatorzy.

W programie:

 • Piastowska elegantka
 • Krajka – co to takiego?
 • Kręć się, kręć wrzeciono
 • Jak być piękną, czyli wszystko o ozdobach
 • Czy sztuka filcowania jest trudna?
 • Kobiety Piastów

27 lutego 2016 roku, w godz. od 11:00 do 15:00. Wstęp wolny

Data wydarzenia: 2016-02-27

Komentarze

  Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

  Adres05-800 Pruszków, Pl. Jana Pawła II 2
  KontaktEmail   muzeum@mshm.pl
  Telefon   (0-22) 758 72 66
  Strona www   www.mshm.pl
  Archiwum wydarzeń»
  Wystawa "Kobiety Pistolety" w Muzeum Dulag 121

  22 kwietnia, w sobotę, o godz. 17 w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie (ul. 3 Maja 8A) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej „Kobiety Pistolety. Polki - jeńcy wojenni w obozie koncentracyjnym". W wernisażu udział wezmą świadkowie historii oraz kurator wystawy - Wirginia Węglińska z Muzeum… więcej ...