Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaRzeszówWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie › Wystawa lalek artystycznych Darii Sikory
Biblioteka / Wystawa

Wystawa lalek artystycznych Darii Sikory

2016-11-30 12:17

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę lalek artystycznych wykonanych przez Darię Sikorę. Ekspozycję można zwiedzać od 29 listopada do 28 stycznia 2017 r. w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Wstęp wolny!

 

Daria Sikora pisze o sobie: „Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku: formy użytkowe. Następnie kontynuowałam edukację artystyczną na Wydziale Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny). Od dzieciństwa interesował mnie świat lalek. Szyłam dla nich ubranka ze zdobytych skrawków materiałów. Początkowo projektowałam lalki-szmacianki, czerpiąc inspiracje z amerykańskiej lalki w stylu prymitywnym. Później zafascynowałam się światem przedwojennych brytyjskich i niemieckich zabawek pluszowych. Od 2007 r. projektuję i szyję lalki kolekcjonerskie. Nie są to zabawki dla dzieci. Wykonane są ręcznie i są niepowtarzalne. Wśród nich można znaleźć cały zwierzyniec: misie, koty, psy, żyrafy, konie, renifery, koniki polne, ptaki i wiele innych. Inspiracją dla mojej twórczości są przedwojenne zabawki, bajkowe ilustracje i stare fotografie. Na wystawie prezentuję dokumentację fotograficzną moich prac oraz kilka gotowych wyrobów”.

 

Data wydarzenia: od 2016-11-29 do 2017-01-28

Komentarze
  • Lalki to nie moja działka. Mając jednak dzieci człowiek dowiaduje się wiele na tematy, które go dotychczas nie interesowały. Wiem, że niektóre lalki mogą być bardzo unikatowe i tym samym piekielnie drogie. Kolekcjonerzy potrafią wydać niemały majątek by poszerzyć swoje zbiory.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

AdresRzeszów, Sokoła 13
KontaktBieżące wydarzenia»
Archiwum wydarzeń»