Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaSokołów PodlaskiSokołowski Ośrodek Kultury › Pierwsze skrzypce polskiej sceny jazzowej w Sokołowie Podlaskim!
Dom Kultury / Koncert

Pierwsze skrzypce polskiej sceny jazzowej w Sokołowie Podlaskim!

2017-08-16 13:41

Mateusz Smoczyński, zwycięzca zeszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu skrzypków jazzowych, powraca ze swoim kwintetem! Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Już 15 września muzycy zagrają w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Będzie to niepowtarzalna okazja do podziwiania ich znakomitego kunsztu artystycznego.

Po kilku latach dzielenia czasu między kontynentami - pobyt Mateusza w Stanach Zjednoczonych i współpraca m.in. z Turtle Island Quartet, nadszedł czas, aby zebrać swoje dotychczasowe doświadczenia i ponownie wydać autorski album.

Na trzeciej płycie kwintetu znajdują się kompozycje lidera, oraz jego brata - Jana Smoczyńskiego. Album zawiera wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku oraz muzyki klasycznej. Mateusz wykonuje swoje partie na skrzypcach, oraz na instrumencie bardzo wyjątkowym i w Polsce praktycznie nieznanym – skrzypcach barytonowych. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi - Konrad Zemler – gitara, Jan Smoczyński – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusja. Płyta została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Mateusza Smoczyńskiego w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Premiera albumu odbyła się 28 kwietnia podczas festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Już dzisiaj warto zarezerwować wrześniowe popołudnie i spędzić je razem z nami. Pamiętajcie! Koncert Mateusza Smoczyńskiego i jego kwartetu w piątek, 15 września o godzinie 18.00! Bilety w sprzedaży od 1 sierpnia w punkcie informacji SOK.

Data wydarzenia: 2017-09-15

Komentarze

    Sokołowski Ośrodek Kultury

    Adres08-300 Sokołów Podlaski, Wolności 27
    KontaktBieżące wydarzenia»
    Archiwum wydarzeń»