Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaSolec KujawskiMuzeum Solca im. księcia Przemysła w Solcu Kujawskim › „Ziuk, Komendant, Marszałek. 150. rocznica urodzin Marszałka Józefa…
Muzeum / Wystawa

„Ziuk, Komendant, Marszałek. 150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”

2017-09-11 12:44

Muzeum Solca im. Księcia Przemysła zaprasza na wystawę czasową pt. "Ziuk, Komendant, Marszałek. 150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Wrzesień - Listopad 2017 r.

Wstęp Wolny!

Józef Piłsudski jest jedną z najważniejszych oraz najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii Polski.

Losy człowieka, który przeszedł przez zesłanie na Syberii, prowadził działalność konspiracyjną, a następnie stanął na czele narodu, który po ponad stu dwudziestu latach niewoli odzyskał niepodległość, do dzisiaj rozpalają sera i umysły wielu, nie tylko miłośników historii. Niektórzy podkreślają zasługi Marszałka zwłaszcza w okresie wybijania się Polski na niepodległość w 1918 roku oraz w wojnie polsko-bolszewickiej. Inni z kolei zarzucają mu dążenia dyktatorskie, wypominając tzw. przewrót majowy.

Niezależnie od ocen przypadająca w tym roku 150. rocznica urodzin Marszałka jest doskonałym powodem do przybliżenia jego sylwetki, najważniejszych momentów życia oraz wpływu, jaki wywarł na następne pokolenia. Trzeba też pamiętać, że Józef Piłsudski był postacią, która miała do samego siebie spory dystans. Stąd na prezentowanej wystawie nie zabraknie również poświęconych Marszałkowi elementów humorystycznych, anegdot oraz ciekawostek.

Daty wydarzenia: od 2017-09-06 do 2017-10-29, od 2017-10-30 do 2017-11-12

Komentarze

    Muzeum Solca im. księcia Przemysła w Solcu Kujawskim

    Adres86-050 Solec Kujawski, ul. Toruńska 8
    KontaktBieżące wydarzenia»
    Archiwum wydarzeń»