Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy › DKK: Motywy mitologiczne w literaturze fantastycznej
Biblioteka / Spotkanie

DKK: Motywy mitologiczne w literaturze fantastycznej

2016-12-09 11:21

16 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 przy ul. Młynarskiej 35a na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla fanów literatury fantastycznej pt. „Motywy mitologiczne w literaturze fantastycznej”.

Mitologie ze wszystkich stron świata są silną inspiracją dla twórców literatury, szczególnie tych z gatunku fantastyki. Bogactwo i różnorodność tych przekazów sprawia, że możliwe jest czerpanie z nich pełnymi garściami. Pisarze fantastyczni w różnych celach sięgają po postaci, wydarzenia, symbole, wartości i ideały wywodzące się z różnych wierzeń. W jaki sposób i po co to robią? Na te i inne pytania związane z mitologią jako inspiracją dla twórców fantasy zamierzamy wspólnie odpowiedzieć podczas spotkania.

 

Data wydarzenia: 2016-12-16

Komentarze
  • Kolejne ciekawe wydarzenie, które będzie miało miejsce w bibliotece. Bardzo popularna tematyka spotkania - literatura fantasy cieszy się niesłabnącą popularnością,a faktyvznie - wpływów różnorakich mitologii jest w niej mnóstwo. Tym bardziej warto dowiedzieć się o źródłach, z jakich czerpią twórcy i rozszyfrowć pochodzenie wielu wątków.

  • Fantastyka to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. To prawda, że w utworach reprezentujących ten gatunek nawiązań do mitologii jest mnóstwo. Na spotkaniu naświetlanie będą te motywy oraz w sposób ciekawy omówione. Interesujące spotkanie.warto uczestniczyć.

  • Milosnikow literatury fantastycznej nie brakuje,dlatego na to spotkanie powinna sie wybrac ich liczna reprezentacja.Skoro fantastyka (a jeszcze czesciej fantasy) czerpie pelnymi garsciami z mutologii calego swiata,to mysle,ze dobrym rozwiazaniem jest poznanie,do czego siegali autorzy ulubionych powiesci tego gatunku.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Adres01-003 Warszawa, al. Solidarności 90
KontaktArchiwum wydarzeń»
Dziękuję ci koniu

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

Najczęściej przeszukiwane
Kina w Warszawie
Opera w Warszawie
Teatry w Warszawie