Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy › Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską
Biblioteka / Spotkanie / Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

2016-12-02 11:16

13 grudnia o godz. 13.30 zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80, przy ul. Redutowej 48 na spotkanie z pisarką Hanna Kowalewska.

Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Studium Scenariuszowe w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Jej książka „Tego lata, w Zawrociu” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską zorganizowanym przez Zysk – S-ka Wydawnictwo i „Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Została też przetłumaczona na język niemiecki i włoski. Kontynuacją tej powieści są kolejne 5 części cyklu „Zawrocie”. Wydała również tomiki wierszy „Winoroślinnośći „Anna tłumaczy świat” oraz zbiór opowiadań „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami” oraz powieść dla młodzieży „Letnia akademia uczuć”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Data wydarzenia: 2016-12-13

Komentarze
  • Wiem,ze Hanna Kowalewska ma calkiem spore grono wiernych czytelniczek,ale ja sie do nich nie zaliczam.Jednak popularnosc jej ksiazek powinna sprawic,ze chetnych na to spotkanie nie powinno brakowac.

  • Niestety, nie czytałam żadnej książki tej autorki. Myślę, że na spotkaniu zostałabym skutecznie zachęcona do nadrobienia zaległości i wybrałabym się do biblioteki w poszukiwaniu ksiązek Hanny Kowalewskiej. Spotkania z autorami są wyjątkową okazją do poznania ich w sposób bardziej bezpośredni, niż przez pryzmat ich twórczości.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Adres01-003 Warszawa, al. Solidarności 90
KontaktArchiwum wydarzeń»
Dziękuję ci koniu

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

Najczęściej przeszukiwane
Kina w Warszawie
Opera w Warszawie
Teatry w Warszawie