Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaLa Boheme › "Pejzaże moje" Recital Agaty Grześkiewicz z muzyką Michała K. Zawadzkiego
Pozostali organizatorzy / Koncert

"Pejzaże moje" Recital Agaty Grześkiewicz z muzyką Michała K. Zawadzkiego

2017-03-18 18:25

godz. 19:00

Wystąpią:

Agata Grześkiewicz (wokal)
Michał K. Zawadzki (piano)

inspirowany tekstami Osieckiej, Kofty, Przybory...

Niezwykły recital autorski pianisty Michała K. Zawadzkiego do tekstów współczesnych, żyjących (!) polskich autorów pochodzących zarówno z rodzinnego miasta kompozytora, Płocka (Karolina Słyk, Maciej Woźniak, Marek Grala), jak i z innych zakątków Polski — Kaszub (Łukasz Majewski, Jerzy Fryckowski), Gdańska (Bożena Ptak), Krakowa (Agnieszka Grochowicz) i Lublina (Tomasz Rokosz). Jedynym wyjątkiem w tym zestawie jest wiersz Jonasza Kofty.

Zarówno wokalistka, jak i pianista, to wrażliwcy wychowani na dobrej piosence artystycznej/literackiej, stąd w programie recitalu utwory starannie dobrane pod względem tekstowym - miłośnicy twórczości Osieckiej, Przybory, Grechuty czy Kofty, którzy szukają w piosence mądrego tekstu, z pewnością się nie zawiodą.
Na wspaniałą, niezwykle obrazową i pełną emocji muzykę stworzoną przez Michała K. Zawadzkiego szczególny wpływ wywarli tacy twórcy, jak Grzegorz Turnau, Ewa Kornecka i Jerzy Wasowski. 

Piosenki powstawały na przestrzeni lat 2008–2014. 
Do ich zaśpiewania kompozytor zaprosił Agatę Grześkiewicz, która w niezwykle sugestywny i osobisty sposób potrafi odmalować bogatą kolorystykę emocji zawartą w tekstach — zarówno lirycznych, sentymentalnych, jak i groteskowych czy kabaretowych.

A jakie są tytułowe pejzaże? Wypełnia je smutek, tęsknota, miłość… Nie brak w tych tekstach żalu wynikającego z utraty i obaw przed tym, co nas czeka w drodze… Jakże i nam bliskie są takie „krajobrazy”…? Ile razy wśród podobnych wiedliśmy swą „wędrówkę”…?

Recital zdobył I nagrodę XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie.

Subiektywny Elementarz Piosenki

Bilety: Pay What You Want*

*system płatności, gdzie kupujący płaci dowolnie wybraną kwotę ;)

Data wydarzenia: 2017-04-01

Komentarze

  La Boheme

  Adres01-612 Warszawa, Mysłowicka 1
  KontaktArchiwum wydarzeń»
  Dziękuję ci koniu

  Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

  Najczęściej przeszukiwane
  Kina w Warszawie
  Opera w Warszawie
  Teatry w Warszawie