Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaMuzeum Literatury im. Adama Mickiewicza › Rozbieranie Grochowiaka
Muzeum / Wystawa / Wystawa

Rozbieranie Grochowiaka

2017-01-10 12:55

Przedstawiamy wybór spośród kilkuset rękopisów wierszy, przekazanych Muzeum Literatury przez rodzinę Stanisława Grochowiaka, oraz nieznane szerszej publiczności rysunki, kolaże i jedyny obraz olejny Poety.

Prace plastyczne Grochowiaka stanowią interesujące uzupełnienie próby wejścia w jego wyobraźnię poetycką. Pokaz jest niepowtarzalną okazją do tego, aby zobaczyć to, czego nie widział nikt poza Jego najbliższymi.

Prezentację poezji, a w zasadzie jej odczytanie, powierzyliśmy studentom Wydziału Wzornictwa i Katedry Mody warszawskiej ASP pod opieką Dominiki Raczkowskiej i Artura Frankowskiego.

Stanisław Grochowiak (1934-1976) – poeta, dramaturg, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych, prozaik. Redaktor pisma „Współczesność”, które nadało nazwę pokoleniu poetów debiutujących po 1956 r., oraz miesięcznika „Poezja”. Przez Przybosia określony turpistą, był piewcą codzienności.

 

Data wydarzenia: od 2016-11-04 do 2017-01-31

Komentarze

  Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

  Adres00-272 Warszawa, Rynek Starego Miasta 20
  KontaktEmail   sekretariat@muzeumliteratury.pl
  Telefon   (0-22) 831 40 61
  Strona www   www.muzeumliteratury.pl
  Bieżące wydarzenia»
  Archiwum wydarzeń»
  SEN NOCY LETNIEJ

  NOWY SEZON W TEATRZE WIELKIM/OPERZE NARODOWEJ PRZEDSTAWIA SIĘ NIEZWYKLE INTERESUJĄCO. BĘDĄ ZACHWYCAJĄCE PREMIERY, BALETY, OPERY, WYDARZENIA SPECJALNE. DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO. CZY WYBRAŁEŚ JUŻ, NA CO SIĘ WYBIERZESZ? MAŁA PODPOWIEDŹ: 24 CZERWCA 2017 ROKU ODBĘDZIE SIĘ SPEKTAKL PT. SEN NOCY LETNIEJ… więcej ...

  Najczęściej przeszukiwane
  Kina w Warszawie
  Opera w Warszawie
  Teatry w Warszawie