Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaOkęcka Sala Widowiskowa › Koncert Barbary Dziekan i Krzysztofa Majchrzaka!
Dom Kultury / Koncert / Koncert

Koncert Barbary Dziekan i Krzysztofa Majchrzaka!

2017-06-08 19:42

Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury "Włochy" zaprasza na absolutnie wyjątkowe wydarzenie "Ot, awangarda..." spektakl muzyczny w wykonaniu Barbary Dziekan (głos) i Krzysztofa Majchrzaka (muzyka)! Teksty poetyckie: Miron Białoszewski, Tadeusz Peiper, Zbigniew Bieńkowski i inni...18.06.2017 r. godz. 18.00.

Profesor Barbara Dziekan – Vajda - aktorka, reżyser, profesor zwyczajny. Od debiutu w teatrze Nowym w Łodzi, gdzie jeszcze jako studentka zagrała w „Kubusiu Fataliście” Diderota, w reżyserii Kazimierza Dejmka, stworzyła wiele wybitnych kreacji. Wyreżyserowała i zagrała kolejno spektakle muzyczne (monodramy). Trzy z nich miały premierę w czasie festiwalu teatralnego w Edynburgu i grane były w języku angielskim „Theatre is a Woman” (Edynburg 1993), “ Be careful…” (Edynburg 1994), “Letter to a daughter” (Edynburg 1996). Nagrała piosenki dla Polskiego Radia, które znalazły się na płytach: „ Pięć oceanów”, „ Nie żałuję”, „Ostatnie bolero”, „Sopocki Nokturn”, „ Wolność znaczy freedom”, „Agnieszka Osiecka – kobiety mojego życia”. Tytuł profesora sztuki w dziedzinie  sztuki teatralnej otrzymała (w 2015 roku z rąk prezydenta RP) po uzyskaniu doktoratu (2005) i habilitacji (2011) w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej  w Łodzi, gdzie wykłada przedmiot – piosenka aktorska.

 Krzysztof Majchrzak - Muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w Europie. W latach 80. aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu, grając z wszystkimi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w m.in. w takich formacjach, jak „Tie Break”, „New Jazz Band i „Symphonic Sound Orchestra”. Wielokrotnie doceniany, zarówno przez grono krytyków muzycznych, jak i publiczność, zajmuje od lat czołowe miejsca w rankingach „Jazz Forum” zarówno jako basista, kompozytor oraz Muzyk Roku.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY

Data wydarzenia: 2017-06-18

Komentarze

  Okęcka Sala Widowiskowa

  Adres02-13 Warszawa, 1 sierpnia 36a
  KontaktArchiwum wydarzeń»
  Dziękuję ci koniu

  Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

  Najczęściej przeszukiwane
  Kina w Warszawie
  Opera w Warszawie
  Teatry w Warszawie