Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaPaństwowe Muzeum Etnograficzne › Imaging Korea
Muzeum / Wystawa / Wystawa

Imaging Korea

2016-11-20 19:31

Korea Południowa to jedno z najzamożniejszych i najbardziej zurbanizowanych państw świata. Zamieszkuje ją 50 milionów osób. Większość z nich to mieszkańcy miast. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu PKB tego spowitego szklanymi wieżowcami kraju porównywalne było z obecnym PKB w biedniejszych krajach Afryki. Jeszcze w latach 50 i 60 największy udział w gospodarce Korei posiadało rolnictwo.

Tempo przemian jakie przetoczyły się przez ten kraj uświadamia wystawa Imaging Korea. Przedstawia ona czarno-białe fotografie z różnych okresów – dominacji kultury agrarnej, okresu postindustrialnego i zurbanizowanego. Jak zapewniają organizatorzy: „Zwiedzający mają okazję spojrzeć w przeszłość Korei, zobaczyć jej dynamiczną teraźniejszość, a także wejrzeć w to, co oferuje przyszłość”. Sugeruje to również jej podtytuł „Poza ludźmi, krainą i czasem”.

Zdjęcia autorstwa siedmiu uznanych mistrzów fotografii posiadają nie tylko walor dokumentacyjny. Ich estetyka jest niebanalna i poruszająca.

Wystawa prezentowana jest w siedmiu krajach: na Węgrzech, w Niemczech, Polsce, Belgii, Kazachstanie, Hiszpanii i Korei.


Wstęp na wystawę w cenie biletu na wystawy czasowe. 

Data wydarzenia: od 2016-12-01 do 2017-01-30

Komentarze
  • Ciekawa wystawa. Korea to kraj dla nas mocno egzotyczny i bardzo odległy, również kulturowo. Więc dobrze go poznać, zwłaszcza jeśli chodzi o jego niezmiernie szybki rozwój gospodarczy.

  • Podejrzewam,ze na te wystawe fotograsfii wybiora sie przede wszystkim ci,ktorzy jeszcze nie mieli okazji do zobaczenia Korei Poludniowej na wlasne oczy. Zas ci,ktorzy byli juz w tym kraju,pewnie zechca przypomniec sobie tamte chwile? Mysle,ze duzym atutem tej wystawy powinno byc czasowe zroznicowanie zdjec.

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Adres00-056 Warszawa, Kredytowa 1
KontaktEmail   sekretariat@ethnomuseum.pl
Telefon   (22) 827 76 41-46
Strona www   www.ethnomuseum.pl
Archiwum wydarzeń»