Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaZielona GóraGaleria BWA Zielona Góra › Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych
Galeria / Wystawa

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

2017-03-07 11:14

Zapraszamy na Drugą Ogólnopolską Wystawę Znaków Graficznych
Otwarcie 10.03.2017, godzina 19:00 
Wystawa czynna do 09.04.2017

Znaki są jednym z podstawowych elementów komunikacji wizualnej. Abstrakcyjne symbole, plastyczne metafory i graficzne skróty są jak sylaby czy litery graficznego języka. Znaki przekazują różnorodne informacje i wartości, nadają sens i komunikują znaczenia. Znaki to nie tylko estetyczny kod, za pomocą którego komunikujemy informacje, ale również język wyrażający emocje, daną tożsamość czy światopogląd. Znaki są jak soczewka, w której odbija się historia jednostek, społeczeństwa czy kraju.

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych rekonstruuje legendarną wystawę z 1969 roku, prezentuje także najnowsze dokonania polskich projektantów z lat 2000-2015. Jest to pierwsza od prawie 50 lat prezentacja współczesnych polskich znaków i identyfikacji. W przeciwieństwie do lat 60., nowoczesny język komunikacji wizualnej to już nie tylko znaki graficzne, ale rozbudowane projekty na które składają się działania z typografią, formatami, kształtami czy kolorem. Wiele projektów jest częścią systemów brandingowych czy skomplikowanych strategii marketingowych.

.........

komisarze wystawy: Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz.

rada konsultantów: Ryszard Bojar, Marta Gawin, Viktoriya Grabowska, Michał Łojewski, Katarzyna Roj, Kuba Sowiński i Marcin Wolny.

Współpraca przy tworzeniu wystawy: Tomasz Chądzyński, Piotr Chuchla, Ewa Chudecka, Aleksander Drożdżewski, Artur Jewuła, Tomasz Jurecki, Ksawery Kirklewski, Marta Kowalska, Adam Nowiński, Marianna Paszkowska, Patrycja Podkościelny, Marta Sarnowska, Szymon Sawicki, Jagoda Sosińska, Kaja Stępkowska, Piotr Śliżewski, Nikola Trojnar, Julek Wierzchowski, Zuzanna Zamorska.

znak graficzny: Karol Śliwka

główni partnerzy projektu: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Dizajn BWA Wrocław, Centrum Designu Gdynia, Oldschool Logo

kontakt media: info@owzg.pl 
więcej informacji: www.owzg.pl

Daty wydarzenia: od 2017-03-10 do 2017-03-26, od 2017-03-27 do 2017-04-09

Komentarze

  Galeria BWA Zielona Góra

  Adres65-048 Zielona Góra, Al. Niepodległości 19
  KontaktEmail   bwa@bwazg.pl
  Telefon   (0-68) 325 37 26
  Strona www   www.bwazg.pl
  Archiwum wydarzeń»