zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plGalerieMuzyka › Zakończyła się gdańska edycja Cropp Tattoo Konwent

Galerie zdjęć / Muzyka

Zakończyła się gdańska edycja Cropp Tattoo Konwent

Szósta edycja gdańskiego święta tatuażu zakończyła się koncertem hip-hopowej gwiazdy Everlast. Trójmiejską odsłonę Cropp Tattoo Konwent, która odbyła się w dniach 19/20 lipca w Centrum Stocznia Gdańska, podsumować można krótko: kilka tysięcy odwiedzających, przeszło 350 obrazów na skórze wykonanych w ciągu konwentu w tym 260 zgłoszonych do konkursu, 150 tatuatorów w tym 40 z zagranicy, 28 występów artystycznych i dwa dni znakomitej zabawy!

Przez dwa festiwalowe dni przez bramy Centrum Stocznia Gdańska przeszło kilka tysięcy osób. – W tym roku mocno rozwinęliśmy program artystyczny, w związku z czym wzrosła również cena biletów. Dlatego bardzo cieszymy się, że frekwencja dopisała. Jest to dla nas sygnał, że uczestnicy docenili nasze starania, a formuła Cropp Tattoo Konwentu rozwija się w dobrą stronę – mówi Marcin Pacześny, współorganizator konwentu.

W pofabrycznych halach Stoczni Gdańskiej przez dwa dni na 80 stoiskach prezentowało się ponad 150 tatuatorów. Wśród nich było ponad 40 artystów z Europy i ze świata m.in. z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Francji i Wielkiej Brytanii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych (Florydy i Houston). Dzieła zgłoszone w 8 kategoriach tematycznych oceniane były przez Jury w składzie: Zappa, Krzysztof Iwin, Bartosz Panas oraz Anabi, które nagrodziło twórców najlepszych prac. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Najlepszy tatuaż duży czarno-szary - Akopov Arvand ze studia Molotov
Najlepszy tatuaż mały czarno-szary – Paweł Gawkowski ze studia On The Road
Najlepszy tatuaż duży kolorowy – Samohin ze studia Dymitriy Samohin
Najlepszy tatuaż mały kolorowy - Pancho ze studia Rock’N’Roll
Najlepszy tatuaż tradycyjny klasyczny – Patryk Hilton ze studia Demolka Tat2
Najlepszy tatuaż kompozycja damska - Maya ze studia Art Force
Najlepszy tatuaż związany z morzem – Julia ze studia Black Star
Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu - Pancho ze studia Rock’N’Roll
Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu – Damian Górski Rock’n’Roll

- Byłam w tym roku na Konwencie we Wrocławiu i było to niesamowite przeżycie, dlatego tak zaplanowałam urlop, żeby być też na imprezie w Gdańsku. To jest po prostu niesamowite! Pierwszy raz przyszłam z ciekawości, zobaczyłam ogrom możliwości, wybrałam to co mi się podobało najbardziej, a na tej konwencji już zrobiłam sobie tatuaż. Te wszystkie prace, które tu powstają są działami sztuki! Różnorodność stylów i form jest olbrzymia. Wszystko tu robi ogromne wrażenie – mówi Małgosia z Wrocławia.

Cropp Tattoo Konwent to nie tylko spotkanie miłośników sztuki zdobienia ciała tuszem. To również muzyka, taniec, pokazy mody, performance, graffiti i świat customowych samochodów. Największą muzyczną gwiazdą festiwalu był legendarny raper Everlast w akustycznej odłonie, ale poza nim wystąpiło też wiele innych znakomitych zespołów jak Bokka, The Meteors, czy AXMusique. W sumie na Konwencie odbyło się 12 koncertów. – Największe wrażenie zrobił na mnie występ Koffin Kats. To była istna eksplozja. Chłopaki dali z siebie 200 procent przekazując publice niesamowitą energię. Byłem pod mega wrażeniem – mówi Marcin, uczestnik konwentu. 

Na scenie dj’skiej za deckami nie zabrakło tuzów światowego kalibru jak Irie, Woody, Fly, Mentalcut czy Auricom. Niespodzianką dla fanów z pewnością był spontaniczny set back2back Iriego i Fly’a, którzy rozgrzali piaszczysty dancefloor. Na miejscu nie zabrakło także performerów z Hooked Friends, którzy podnosili poziom adrenaliny podwieszając się na hakach. Zmysłowy taniec burleski zaprezentowali z kolei PinUp Candy i Jimmy Bottle. Niecodzienny pokaz DollHouse, podczas którego wytatuowane modelki wcieliły się w role porcelanowych lalek, również zachwycił widzów. W przerwach między pokazami nie lada atrakcję stanowiły customowe klasyki świata motoryzacji w strefie RodZ Factory. Uczestnicy Graffiti Jam nakręcanego przez markę Cropp upiększyli stoczniowe mury serią niepowtarzalnych obrazów. Odbył się również specjalny pokaz, w trakcie którego artyści graffiti zaprezentowali swoje umiejętności na jednym z klasycznych pojazdów RodZ Factory.

Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku był drugą po wrocławskiej z cyklu trzech tegorocznych konwencji. Kolejna odbędzie się w Katowicach w dniach 20-21 września. 

Więcej informacji na temat poszczególnych odsłon Cropp Tattoo Konwentu na stronie: http://www.tattookonwent.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CroppTattoo.
Koffin Kats/ Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Koffin Kats/ Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
Everlast/ Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Everlast/ Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
Bokka/ Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
 
Komentarze
  • No nie wiem. Nie jestem zdecydoweanie zwolenniczką tatuowania sobie czegokolwiek gdziekolwiek, a tym bardziej robienia z tego wydarzenia artystycznego. Świat zwariował??

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi