Nostalgiczny kryminał, którego rozdziały są jak akordy, bo życie jest muzyką

ksiazki kryminalne

20 maja nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Igi Karst „Tamtej nocy w LA”, nostalgiczna powieść  której rozdziały biegną w rytm największych przebojów Sinatry, Freddy’ego Mercurego, Prince’a, Chopina…  Jest tu romans w stylu glamour  lat 60., tajemnicza fotografia i  zagadkowa zbrodnia w Hollywood.  

Nina śmiało może nazywać się prawdziwą kobietą sukcesu

Mimo młodego wieku zdobyła pozycję dyrektorki w jednej z największych korporacji jubilerskich w kraju. Cena? Samotność i pustka, jakiej nie potrafi wypełnić nawet ukochana muzyka.

Przypadkowe spotkanie na zawsze zmienia jej los. Poznaje Wandę, aktorkę, która podbiła w 1969 roku Hollywood, ale w tajemniczych okolicznościach wycofała się z życia publicznego i wróciła do Polski. Zapomniana gwiazda kina zostaje zaangażowana do promocji biżuterii. By zrealizować sesję zdjęciową, powraca do fabryki snów, gdzie czeka na nią nierozliczona przeszłość i pewne zdjęcie.

Jaką tajemnicę skrywa kadr niepozornej fotografii? „Tamtej nocy w LA” to nie tylko pobrzmiewający echem złotej ery Hollywood zaskakujący romans z wątkiem kryminalnym, lecz także zaproszenie do nastrojowego świata jazzu, bluesa, popu, a nawet muzyki klasycznej.

Iga Karst pierwszą umowę autorską podpisała w wieku zaledwie dziewiętnastu lat, dzięki czemu stała się jednym z najmłodszych debiutantów na rynku wydawniczym. Ma w dorobku kryminały, thrillery i romanse. Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazały się dwie książki jej autorstwa w serii „Pensjonat Biały Dwór”: „Zapach prawdy” i „Afrykański klucz”. Autorka zawodowo związana jest z branżą PR.

Iga Karst i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. Powieść „Tamtej nocy w LA” będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 20 maja 2021 r.

p l a yl i s t a
1. Me and Mrs. Jones – Michael Bublé
2. Etiuda nr 13 [L’Escalier du diable / The Devil’s Staircase] – György
Ligeti
3. Basin Street Blues – Sidney Bechet
4. It Was a Very Good Year – Frank Sinatra
5. The Way We Were – Barbra Streisand
6. Together Again – Dave Koz
7. Who Wants to Live Forever – Queen
8. I Will Talk, Hollywood Will Listen – Robbie Williams
9. When the Saints Go Marching In – Louis Armstrong
10. Midnight Healing – Gene Deer
11. I’ve Got the World on a String – Ella Fitzgerald
12. What Are You Doing the Rest of Your Life? – Chris Botti / Sting
13. Lily Was Here – Candy Dulfer / David A. Stewart
14. Purple Rain – Prince
15. Diamonds – Rihanna
16. Smells Like Teen Spirit – Leszek Możdżer / Lars Danielsson / Zohar
Fresco
17. Ballad for Bernt – Krzysztof Komeda
18. Layla – Eric Clapton [z płyty Unplugged]
19. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 [etiuda Rewolucyjna] – Fryderyk Chopin

20. A Song for You – Michael Bublé

Dodaj komentarz