Teatr na leżakach ponownie we Wrocławiu

teatr

Śpiewający i tańczący aktorzy, orkiestra, leżaki i zimne napoje. Tak wygląda letni teatr, który w piątek i sobotę znów zagości we Wrocławiu. Na placu przed Magnolia Park zobaczymy dwa energetyczne przedstawienia Teatru Pijana Sypialnia. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Pijana Sypialnia ponownie przyjeżdża do Wrocławia, by bawić widzów swoimi oryginalnymi występami. Ciekawy repertuar, muzyka na żywo, rodzinna atmosfera – to wszystko nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrów ogródkowych. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i zgromadziły tysiące widzów. W tym roku teatr pojawi się we Wrocławiu dwukrotnie: 2-3 lipca oraz 6-7 sierpnia. Zaprezentuje cztery bezpłatne przedstawienia, w tym dwa premierowe i jedno, którego do tej pory jeszcze nie grano we Wrocławiu.

W ramach najbliższej edycji zostaną wystawione dwa spektakle: premierowa, przepełniona emocjami, humorem i włoskimi pieśniami „EkoOpera” oraz pełen wytańczonych polek i walczyków, przenoszący widzów do przedwojennych czasów „Wodewil warszawski”. Przedstawienia spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym widzom.

– Zapraszamy na spektakle całe rodziny, młodzież i seniorów. Jestem pewna, że każdy będzie się świetnie bawił – zachęca Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park. –  Teatr na leżakach to sztuka w przystępnej formie, przepełniona muzyką i dobrym humorem. Dzięki niezobowiązującej atmosferze można się czuć jak na letnim, teatralnym festiwalu – dodaje. Mimo swobodnego charakteru imprezy, spektakle będą realizowane zgodnie z wytycznymi rządowymi, odnośnie kulturalnych wydarzeń plenerowych. Zachowany będzie ścisły reżim sanitarny i udostępnionych będzie maks. 75 proc. miejsc, zostaną także zachowane odległości min. 1,5 m pomiędzy miejscami siedzącymi, a także udostępnione będą środki do dezynfekcji rąk.

Oba najbliższe, lipcowe spektakle rozpoczną się o godz. 20:30. O czym dokładnie będą? Przeczytajcie poniżej.

2 lipca, godz. 20:30, plac przed Magnolia Park, „EkoOpera”, wstęp bezpłatny

Przepełniona muzyką opowieść o grupie młodych ludzi, która wyjeżdża na wakacje do pensjonatu „Wenecja”. Czas im tam upływa na piciu białego wina, niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem, przez co nie zauważają rozpoczęcia apokalipsy.

3 lipca, godz. 20:30, plac przed Magnolia Park, „Wodewil warszawski”, wstęp bezpłatny

Spektakl przenosi nas do przedwojennej Warszawy, do której przyjeżdżają młode dziewczyny w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów. Już na dworcu porywają je miejscowi chłopcy, którzy – chcąc je oczarować – pokazują im najpiękniejsze zakątki stolicy. Scenariusz powstał w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku.

Teatr na leżakach

2-3 lipca 2021 r., godz. 20:30-22:30

Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

Wstęp wolny

Dodaj komentarz