Teatr odzyskuje blask

teatr

Hol Teatru Studio Buffo przeszedł niezwykłą metamorfozę. Dzięki gruntownej rewitalizacji, wnętrza teatru odzyskują blask.

Stałych bywalców Teatru Studio Buffo, po przestąpieniu progu czeka spora niespodzianka. Reprezentacyjne przestrzenie łączące wejście z salą teatralną zmieniły się nie do poznania. Nowa aranżacja zachwyca kolorystyką i wyszukanymi materiałami.

Rewitalizacja holu Studio Buffo marzyła się jego zespołowi od dłuższego czasu.Teatr w osobie Pani Haliny Tabęckiej, zaprosił do tej realizacji zaufane firmy o dużym doświadczeniu w projektach dla instytucji kultury i nieszablonowym podejściu. Plastics Group z firmą Advertis stworzyli  przestrzeń na miarę artystów występujących na deskach Teatru Studio Buffo – mówi Zbigniew Tulwin, Prezes firmy Plastics Group Sp. z o.o.

Firma Advertis zaprojektowała i wykonała rewitalizację przestrzeni, natomiast firmy Plastics Group, Muraspec i Bergmen przekazały wysokiej jakości materiały. Nowoczesny i zarazem szlachetny charakter wnętrz uzyskany został dzięki połączeniu miedzi, wysokogatunkowych tkanin i  satynowego szkła akrylowego w kolorze turkusowym.

Zależało nam na uzyskaniu eleganckich wnętrz z mocnym akceptem kolorystycznym, który wprowadza powiew świeżości do rewitalizowanych pomieszczeń. Doskonałym dopełnieniem miedzi i turkusu, są głębokie szarości, które stanowią tło i podkreślają kunszt wykorzystanych materiałów – mówi Monika Gardasiewicz, Art Director Advertis.

Wzrok odwiedzających przykuwa ozdobne wykończenie strefy kas

Ścianę pokrywa instalacja z fragmentów miedzianych płyt, które różnią się między sobą fakturą oraz odcieniem, dzięki czemu uzyskany został efekt mozaiki. Detale z miedzi zdobią również wnęki, w których eksponowane są plakaty spektakli. Ściany pokryte zostały szykownymi tkaninami Muraspec w odcieniu srebrzystej szarości, które komponują się z kolorystyką sufitu oraz posadzki. Tkaniny udrapowane zostały na wzór teatralnej kurtyny. Na etapie projektowania zadbano nie tylko o estetykę przestrzeni, lecz także kwestie funkcjonalne – szczególnie ważne dla specyfiki pracy teatru. Elementy narażone na uszkodzenia podczas transportu dekoracji otoczone zostały lakierowaną blachą, która jednocześnie nadaje nowoczesny charakter wnętrzom i zabezpiecza ściany. Matowy grafit przełamany został lśniącym turkusem ścian pokrytych satynowym pleksi. Tworzywo ufundowane przez firmę Plastics Group stanowi ozdobny i mocny akcent kolorystyczny, który powtarza się również na obudowach 4 lamp rozświetlających przestrzeń kas. System podświetlania transparentnych płyt akrylowych oraz dobrane do stylu wnętrza wiszące lampy przekazane zostały przez firmę Bergmen.

Wejście do naszego teatru przez całe lata spędzało nam sen z powiek: budynek jest mocno wyeksploatowany i niedofinansowany. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu udało nam się pozyskać wrażliwych i profesjonalnych partnerów, dzięki którym możemy dzisiaj witać naszych widzów przyjaźnie, ciepło i… „kulturalnie”.  By to osiągnąć potrzeba było wyobraźni, pomysłu ale też fachowej wiedzy i doświadczenia. I za to naszym partnerom dziękujemy – mówi Janusz Stokłosa, kompozytor i pianista, współzałożyciel teatru Studio Buffo.

Dodaj komentarz