Widowisko teatralne na placu przed Galerią Krakowską

teatr

Ekspresja ruchu i dźwięku ubrane w moc kolorów spotkają się w najbliższy weekend na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Aktorzy na szczudłach w towarzystwie akrobatów przeniosą widzów w świat gwarnego teatru ulicznego. W dniach 11 i 12 maja o godzinie 16:00 swoje spektakle zaprezentują młodzież grupy teatralnej Zatrzymać Obrotówkę i szczudlarze ze Sceny Kalejdoskop.

Artystyczna podróż rozpocznie się w piątek spektaklem „Baśń dagestańska”, który miał swoją premierę na kaukaskim festiwalu SLOT Kavkaz. W sobotę Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop wystąpi z widowiskiem „Serce Don Juana”. Spektakle przy Galerii Krakowskiej organizowane są we współpracy z Teatrem KTO.

Grupa teatralna „Zatrzymać Obrotówkę” świętowała niedawno 10. jubileusz

Aktorzy działający w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprezentują baśń opartą na motywach historii „Przyjaciele Pastucha”. Pozornie prosta podróż bohatera to pochwała ruchu. Wykorzystując plastyczność ludzkich ciał spektakl „Baśń dagestańska” przeplatają dynamiczne akrobacje i liczne rekwizyty. Talent i sceniczne kreacje zostały dostrzeżone na wielu konkursach. W kwietniu grupa „Zatrzymać Obrotówkę” zdobyła Nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba Białołęki” w Warszawie.

To jednak nie koniec artystycznych wrażeń, jakie będą mogli przeżyć mieszkańcy Krakowa obecni na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Aktorzy Sceny Kalejdoskop zachwycą mieszanką z pogranicza teatru, baletu i misterium. Widowisko uliczne „Serce Don Juana” pełne jest efektów takich jak: walki wręcz, dym czy taniec na szczudłach. Atmosferę załagodzi muzyka klasyczna obecna od początku spektaklu. Historia Don Juana to obraz pełen namiętności i poszukiwania prawdziwego uczucia. Fascynująca historia niewiernego kochanka pobije serca krakowian już w sobotę. Kolejne spektakle organizowane we współpracy z Teatrem KTO odbędą się w czerwcu i lipcu.

Harmonogram spektakli na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską:
11 maja o godz. 16.00 –  „ Baśń dagestańska”, Grupa teatralna „Zatrzymać Obrotówkę”
12 maja o godz. 16.00 – „Serce Don Juana”, Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop

Dodaj komentarz