Art and Design – aukcja sztuki i unikatowego designu

sztuka

Już 25 czerwca, na największym portalu rynku sztuki Artinfo.pl., rusza pierwsza aukcja internetowa z cyklu Art and Design pod kuratorską opieką Ewy Mierzejewskiej. Obok prac znanych artystów będziemy licytować dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički. Partnerem wydarzenia jest Mysia 3.

Licytacja odbywać się będzie wyłącznie w Internecie na stronie artinfo.pl/aukcje-internetowe, od 25 czerwca do 8 lipca br. Finał aukcji nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Natomiast od 25 czerwca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie. Wernisaż od godz. 17.00.

Organizatorzy

Aukcje z cyklu Art and Design odbywać się będą na Artinfo.pl, największej polskiej platformie internetowej poświęconej rynkowi sztuki. Kuratorką cyklu jest Ewa Mierzejewska, dyrektorka komunikacji i PR w Artinfo.pl, niegdyś szefowa magazynu „Dom i Wnętrze”, znana z programów telewizyjnych w TVN i Domo+, współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej. Do współpracy zaprosiła Borisa Kudličkę, wybitnego scenografa tworzącego dla najlepszych scen operowych świata, właściciela pracowni Boris Kudlicka With Partners, specjalizującej się w projektowaniu luksusowych wnętrz.

Idea

„Katalog aukcyjny jest krótki, ekskluzywny, każda pozycja została dokładnie przemyślana. Moim zamiarem było stworzenie oferty zarówno dla wytrawnych, jak i całkiem początkujących kolekcjonerów – mówi Ewa Mierzejewska. – To aukcja dla wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić swoją przestrzeń o naprawdę oryginalne obiekty artystyczne. Nie tylko obrazy i rzeźby, ale też meble i lampy, których nie można kupić w żadnym innym miejscu”.

Sztuka

Na pierwszej internetowej aukcji z nowego cyklu Art and Design pojawią się prace artystów wykonane w różnych technikach (malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia). Licytowane będą dzieła twórców reprezentujących kilka pokoleń: od wschodzących gwiazd  polskiej sztuki po już znanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie brakuje nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki, takich jak Adam Bakalarz czy Tomek Górnicki. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.

Dodaj komentarz