Jazz & Wine – cykl letnich koncertów połączonych z degustacją win

muzyka jazzowa

Wraz z początkiem wakacji wystartował jeden z najbardziej nastrojowych cykli muzycznych tego lata. W sobotnie wieczory restauracja Zoni zaprasza na koncerty na żywo oraz degustację win dobranych specjalnie do każdego z występów artystów, którym bliska jest stylistyka jazzu, soulu i popu. W lipcu na scenie Zoni wystąpi duet soulowy Afrocake oraz wokalistka jazzowa Natalia Lubrano. W industrialnych wnętrzach restauracji muzycy będą występować także przez cały sierpień. 

Każdy sobotni wieczór w Zoni to inna winna i muzyczna tematyka. 18 lipca goście restauracji spędzą z duetem Afrocake, znanym z delikatnych brzmień i soulowo-popowych aranżacji popularnych utworów. Aksamitny głos Adele Matsili połączony z kojącymi dźwiękami pianina Patryka Woźnego doskonale wkomponuje się w kameralne wnętrze restauracji Zoni. Następnie 25 lipca wystąpi Natalia Lubrano – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobywczyni nagrody publiczności oraz nagrody jury ma na koncie także kilkadziesiąt koncertów na zagranicznych festiwalach. Występowała m.in. na: Sziget, United Islands czy Be2gether. Natalia Lubrano wydała kilka płyt, w tym debiutancki „R.E.S.P.E.C.T.” oraz album „Osiecka Jazzowo”, nagrany z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego w hołdzie Agnieszce Osieckiej. Występowała z takimi artystami, jak Andrzej Smolik, Renata Przemyk, Novika, Maria Peszek czy Paulina Przybysz.

Obecnie pracuje nad kolejnym autorskim albumem oraz koncertuje

5 kieliszków, 5 odmiennych smaków i 5 zupełnie innych doświadczeń. Cosobotnia selekcja win ukazuje różnorodność butelek oraz ich zależność od sposobu produkcji i terroir otaczającego winorośl. Uczestnicy cyklu koncertów będą mieli możliwość degustacji win z całego świata, w tym z coraz bardziej docenianych polskich winnic. Każda selekcja będzie przygotowana przez head sommeliera Zoni Tarasa Liakhnovskyi’ego, uhonorowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich tytułem Sommeliera Profesjonalnego. Najbliższa degustacja 18 lipca to selekcja win naturalnych, biodynamicznych i pomarańczowych z różnych zakątków świata – przez Argentynę, Włochy, Austrię po Grecję i RPA.

Doskonale dobrana karta win w Zoni zaowocowała międzynarodowymi wyróżnieniami dla restauracji. Wine Spectator, jeden z najważniejszych na świecie magazynów winiarskich, przyznał Zoni tytuł Award of Excellence 2020 i umieścił na liście restauracji z najlepszą selekcją win. Nagrodę przyznano wyselekcjonowanej karcie oraz odpowiedzialnemu za jej skomponowanie head sommelierowi Tarasowi Liakhnovskyi’emu. Selekcję win wyróżnił także przewodnik Star Wine List, rekomendujący najlepsze winne restauracje i wine bary na świecie.

Line-up cyklu Jazz & Wine:

18 lipca | Afrocake duet 2000

25 lipca | Natalia Lubrano

Koncerty odbywać się będą w 3 muzycznych setach:

godz. 20.00

godz. 21.00

godz. 22.00

Restauracja Zoni

Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1, Warszawa

http://www.zoni.today

Restauracja czynna w godzinach:

poniedziałek-piątek godz. 18:00-22:00

sobota 12:00-22:00

niedziela godz. 12:00-20:00

Rezerwacji można dokonywać on-line: http://zoni.today/rezerwacja/

telefonicznie: +48 22 355 30 01

oraz mailowo: restauracja@zoni.today

Dodaj komentarz