Już niebawem bezpłatne warsztaty ,,Natura w sztuce” w Galerii ASP Bronowice

wystawa

,,Natura w sztuce” to cykl letnich warsztatów i wystaw realizowanych przez krakowską ASP w Galerii Bronowice oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trakcie zajęć powstają m.in. niepowtarzalne narzędzia do szkicowania, fantazyjne kompozycje z kwiatów czy papierowe instalacje. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00, pod czujnym okiem dydaktyków z uczelni, w Galerii ASP Bronowice będzie można wykonać unikalne portrety i autoportrety inspirowane twórczością włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda.

Po(kolaż)uj twarze

Jak przy użyciu rozkwitających kwiatów oraz podrywających się do lotu ptaków odwzorować ludzkie twarze? Czy da się stworzyć czyjąś podobiznę z dojrzałych w słońcu owoców i zbóż? Taką próbę podejmą uczestnicy warsztatów „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6 w Galerii Bronowice. Prowadzący zajęcia doradzą, jak za pomocą kolażu wykonać portrety i autoportrety nawiązujące do prac włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda. Powstałe z wycinanek obrazy ukażą nie tylko bogactwo fauny i flory, ale także różnice pomiędzy historycznym oraz współczesnym ujęciem natury w sztuce. Twarze i ciała zostaną skomponowane z rozmaitych elementów otaczającego nas świata, sękatych pni drzew, wiązek zbóż, liści, kwiatów, warzyw, owoców, zwierząt czy nieożywionych przedmiotów. Godzinne warsztaty odbędą się 21 sierpnia, w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1), w następujących godzinach: 11:00, 13:00, 15:00.

Sztuka? Naturalnie!

Cykl kreatywnych zajęć ,,Natura w sztuce” to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Galerii Bronowice oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem warsztatów są oryginalne prace powstałe przy wykorzystaniu rozmaitych metod i technik artystycznych oraz materiałów i artykułów plastycznych, m.in.: instalacja imitująca dżunglę, fryz wykonany w monotypii i frottage, zwierzęce maski czy abstrakcyjne rzeźby i obrazy inspirowane dziką roślinnością. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni i twórczych zdolności dzieci oraz młodzieży, jak również poszerzenie ich wiedzy o sztuce i naturze, które wzajemnie się przenikają.

Wszystkie odbywające się w Galerii ASP Bronowice warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc (10-15 osób) obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać poprzez stronę: kulturystyka@asp.krakow.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin zajęć oraz imiona i nazwiska uczestników. Zajęcia rozpoczynają się o stałych godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00 i trwają 60 minut.

Dodaj komentarz