Hedonist. Variété Show – na pomoc Ukrainie

Hedonist. Variété Show – na pomoc Ukrainie

Mamy dla Was trochę pozytywnej adrenaliny, nieco magii i wciągającą aurę tajemnicy. Brzmi zachęcająco? W naszym niezwykłym show gwarantujemy doznania teatralne, cyrkowe oraz muzyczne – mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina. Takie właśnie jest show „Variété” – czyli „rozmaitości”. To możliwość intensywnego spotkania z artystami z wielu niezwykłych dziedzin w jednym miejscu. Mroczna burleska, psychodeliczny performer z piekła rodem, zapierający dech w piersiach taniec w powietrzu, przyspieszająca bicie serca akrobatyka – to tylko niektóre ze sztuk, które będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach historycznej hali w Fabryce Norblina.

Całkowity zysk ze sprzedaży biletów na najbliższy show zostanie przekazany Fundacji Dobra Fabryka na pomoc UkrainieMamy świadomość, że to kropla w morzu potrzeb – jednak jeśli wspólnym siłami możemy dać coś od siebie tym, którzy są w niewyobrażalnie trudnym momencie – zróbmy to! – dodaje P. Słomczyńska.

„Hedonist. Variété Show” to 4 wydarzenia, ponad 20 artystów i 120 lat doświadczenia scenicznego. Wśród gwiazd znajdują się między innymi zwycięzcy popularnego programu „Mam Talent” czy laureaci polskich i międzynarodowych konkursów.

Najbliższy spektakl już 20.03.2022 (niedziela) w Food Town w Fabryce Norblina.

Otwarcie bram o 19:00, start show o 20:00.

Zapraszają:

Fundacja Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych.

Wieczór poprowadzi Anna Dzilińska – producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka.

Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl:
https://goingapp.pl/wydarzenie/hedonist-variete-show-2/marzec-2022

Goście:

Michał Adam Góral

Tancerz, performer, młody choreograf. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. W latach 2016 – 2019 tancerz Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach „Anima Ardens” i „WaW – We are Woman”. Występował na wielu festiwalach, m.in.: Tel Aviv Dance – Suzanne Dellal Centre w Izraelu, Festival OFF d’Avignon we Francji, Sziget Festival na Węgrzech. Jest autorem choreografii do teledysków m.in. dla Ralpha Kamińskiego, Baash, Wishlake,  Łąki Łan, reklam i gry „Bound” oraz wystąpił w filmach – „Bare”, „Under the dress” reż.  Alexander Vinogradov, „Holy Lands.” Reż. Amanda Sthers. We wrześniu 2021 roku miała miejsce premiera jego najnowszego spektaklu „BLUSH” wyprodukowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski.

https://instagram.com/michaumoves

Harpy Queen

Tajemnicza, zmysłowa, feministyczna, kreatywna i jedyna w swoim rodzaju. Niezwykłe kostiumy i historie, które tworzy, wywołują emocje, zmuszają do przemyśleń.

https://instagram.com/harpy.queen

Vincent Grotesque

Performer, Artysta Uliczny, tworzy własne kostiumy, scenografię, charakteryzację.

Zasłynął jako postać Diabła Krakowskiego, wygrał głośną sprawę sądową w walce z urzędnikami. Wraz ze swoim zespołem melorecytuje straszne bajki dla dorosłych i teksty z muzyką elektroniczną. Jego pokazy są mocno teatralne i psychodeliczne, zabierają widza w świat rodem ze snu… Przez dwa kolejne lata był zwycięzcą UFO – Ulicznego Festiwalu Osobliwości, jako wybraniec publiczności.

https://instagram.com/vincent_von_grotesque

Krzysztof Kostera

Absolwent  Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Działa freelancersko jako artysta cyrkowy, performer boyleski. Występował na wielu imprezach i festiwalach w Polsce. Brał udział między innymi w spektaklach: „Pożar w Burdelu”, a także w festiwalu sztuki cyrkowej „Inwazja Klaunów”.

https://instagram.com/krzysztof_kostera_art

Paulina Rębajło aka Curly Hooper

Pasjonatka każdej formy ruchu. W występach łączy taniec, hula hooping, ogień, światło i dobrą zabawę. Od 5 lat tańczy z obręczami i bez, jej najnowszą pasją są wachlarze ogniowe. Oprócz tego chodzi po linie. Jej performerskie popisy można zobaczyć podczas festiwali – tj. “Wolne Emocje”, “Tribalanga Festival”, “FreeQ”, “FEST Festival”.

https://instagram.com/paulina_rebajlo

Piotr Denisiuk

Iluzjonista, finalista „Mam Talent!”. Ma na koncie ponad 1500 pokazów na żywo w Polsce i Europie. Autor dwóch książek na tema iluzji. Pasjonat iluzji, od początku swej przygody związany z pokazami ulicznymi.

https://www.instagram.com/denisiuk.piotr/

Nasi performerzy:

MultiVisual

Kamil Dziliński, Michał Szałucho oraz Tomasz Piotrowski – zespół, który w swoich pokazach łączy sztukę cyrku współczesnego, iluzji oraz manipulacji z użyciem nowoczesnych rekwizytów multimedialnych. Tym razem pokażą manipulacje obręczami – dzięki umiejętnościom artystów chromowane obręcze ożywają na scenie, płynnie poruszając się w powietrzu, by za chwilę magicznie zawisnąć w przestrzeni. Zasłynęli pokazem, który zachwycił jurorów podczas castingu 5 edycji programu Mam Talent. Tu w innym wydaniu, po eksperymentach, walce, nauce siebie nawzajem i rekwizytu…

https://instagram.com/multivisual.pl

Marysia i Julian

Od kilku lat zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie. Jako Duet Marysia i Julian zostali Zwycięzcami programu Mam Talent (2019), laureatami I festiwalu sztuki cyrkowej OWACJE (2021) oraz finalistami konkursu etiud nowocyrkowych Cyrkulacje w Lublinie (2021).

https://instagram.com/marysiaijulian

Dodaj komentarz