zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 40 lat zwycięskich kreacji z Cannes

40 lat zwycięskich kreacji z Cannes

 fot. ShopAlike

Słynny festiwal filmowy to nie tylko kino, ale też moda. Zobaczcie analizę kreacji, w których występowały nagradzane na Festiwalu aktorki. Od 1977 roku!

Na Lazurowym Wybrzeżu ruszyło drugie najszerzej opisywane w mediach wydarzenie kulturalne na świecie. Co roku na festiwal filmowy w Cannes akredytowanych jest niemal 5000 dziennikarzy. Niemałą i wciąż rosnącą rolę odgrywa tu również moda. Kreacje wybrane na galę finałową są szeroko komentowane, a zdjęcia gwiazd na słynnym czerwonym dywanie obiegają cały Świat.

Serwis ShopAlike wziął pod lupę kreacje, w których występowały nagradzane na Festiwalu aktorki. Pod względem koloru, kroju sukienki/ kostiumu, czy rodzaju rękawów porównano wszystkie stroje od 1977 r. (z wcześniejszych lat brakuje kolorowych zdjęć). Jakie wnioski płyną z tej analizy?

Do 2007 r. przeważają kreacje w kolorze czarnym, w ostatnich latach natomiast kremowe lub białe. Jaskrawe kolory to rzadkość, choć na długo zapadają w pamięć, jak choćby różowa suknia Björk z 2002 r.Jeśli chodzi o długość, zdecydowanie dominują długie suknie wieczorowe. Na początku XXI w. na popularności zyskały co prawda sukienki za kolano (Kati Outinen 2002, Maggie Cheung 2004, Hanna Laslo 2005, Berenice Bejo 2013), jednak nadal nie udało im się zająć pozycji lidera. Na przestrzeni 40 analizowanych lat tylko 3 aktorki zdecydowały się na kostium  (Isabelle Huppert 1978, Irène Jacob 1991 i Kathy Burke 1997), udowadniając tym, że Cannes nie zamyka się na mniej klasyczne stylizacje.

Zobaczcie szczegółowe podsumowanie na specjalnej infografice.

 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane!
  10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
  Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
  Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
  Tagi