zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 'Amerykańscy bogowie': Serial na podstawie bestsellera Neila Gaimana

'Amerykańscy bogowie': Serial na podstawie bestsellera Neila Gaimana

Amerykańscy bogowie
Kadr z serialu

Do sieci trafił zwiastun serialu "Amerykańscy bogowie" udostępniony przez stację Starz. Produkcja powstawała pod okiem Bryana Fullera, autora "Hannibala". Jest na co czekać!

Książka "Amerykańscy bogowie" spod pióra Neila Gaimana to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników fantasy. Powieść przyniosła autorowi w 2002 r. ważne literackie nagrody, m.in. Hugo, Nebula, Locus oraz Bram Stoker Award, stając się światowym bestsellerem. Wyprodukowanie serialu na jej podstawie było tylko kwestią czasu.

Produkcję wyemituje stacja Starz. "Amerykańscy bogowie" opowiedzą historię świata, w którym bogowie i postacie z mitologii żyją wśród zwykłych śmiertelników. W główną rolę – Cienia, wcieli się Ricky Whittle. Oprócz Brytyjczyka na ekranie zobaczymy także m.in. Emily Browning, Iana McShane, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Petera Stormare’a, Jonathana Tuckera oraz. Chrisa Obiego.

Serial "Amerykańscy bogowie" wyprodukował Bryan Fuller, twórca niezapomnianego "Hannibala". Premierę pierwszego odcinka 8-odcinkowej serii zaplanowano na 30 kwietnia. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi