zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Bazyliszek powrócił na Podzamcze. Widowisko z muzyką Piotra Rubika /zdjęcia/

Bazyliszek powrócił na Podzamcze. Widowisko z muzyką Piotra Rubika /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: mat. prasowe - Stołeczna Estrada]

Multimedialny Park Fontann zainaugurował sezon opowieścią o legendarnym stworze. Zobaczcie, jak wyglądało widowisko, które zgromadziło w stolicy aż 30 tys. widzów.  

1 maja na warszawskim Podzamczu odbyła się inauguracja sezonu pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Tradycją stało się, że spektakle nawiązują do stołecznych legend i opowieści. Głównym bohaterem tegorocznego widowiska był Bazyliszek. W wizualizacji z wodną choreografią i spektakularną muzyką, mityczny stwór podróżował w czasie, podziwiał warszawskie metro i toczył bitwy z groźną przeciwniczką, która zeszła do niego wprost z neonu przy pl. Konstytucji.

Widzowie mogli nie tylko oglądać przygody i zmagania Bazyliszka na ekranie wodnym. Jego olbrzymia postać pojawiła się nagle na Podzamczu. Okazało się, iż to wielka kamienna figura, ktorą wcześniej zainstalowano na Podzamczu. Finałową piosenkę pokazu pod tytułem "Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała solistka Opery Narodowej Aleksandra Olczyk. Wodne show uświetnił także pokaz fajerwerków.

Opowieść o Bazyliszku przyciągnęła przed wodny ekran tłumy warszawiaków i turystów. Premierowe widowisko obejrzało ok. 30 tysięcy osób. Organizator wydarzenie - Stołeczna Estrada, zaplanował specjalne pokazy jeszcze na pozostałe dni Majówki – 2 i 3 maja o godzinie 21:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi