zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › 'Bob Dylan' i 'Co nas kręci' w Multikinie

'Bob Dylan' i 'Co nas kręci' w Multikinie

Legendarny bard muzyki folkowej na ekranach Multikina

	Infotix-BobDylan.html
 

Zobacz początki młodego, charyzmatycznego i gniewnego muzyka! Kultowy dokument „Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie” z wyśmienitą ścieżką dźwiękową tylko 27 maja w Multikinie!

Już 27 maja „Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” w Multikinie. Dokument, który został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk jak Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Postanowił on bowiem wtedy zelektryfikować swój zespół, przez co wielu fanów odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały jednak płytami "Subterranean Homesick Blues", "Highway 61 Revisited" oraz jego największym arcydziełem, "Blonde on Blonde". Jest to jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka, wymieniany obok „A Hard Day’s Night”. Ostatnia akustyczna trasa młodego Boba Dylana w Wielkiej Brytanii, kiedy radio promuje już „elektryczne” utwory z albumu „Bringing It All Back Home”, płyty na której narodził się folk-rock.

Liczne fragmenty koncertowe są znakomite, jednak o wartości filmu przesądziły sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana - poety z „Królową Muzyki Folk”, znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez (z którą łączył go romans w trakcie trasy), Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan urodził się jako Robert Allen Zimmerman w 1941 roku. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą licznych nagród, w tym OSCARA® i Złotego Globu za utwór "Things Have Changed" do filmu "Cudowni chłopcy" i 10 statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

„Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” będzie można zobaczyć 27 maja o godz. 20:00 w  kinach sieci Multikino: Gdańsk, Szczecin, Poznań – 51, Silver Screen Łódź, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż, Kraków, Lublin, Katowice, Rzeszów

„Co nas kręci” premierowe pokazy wyjątkowego dokumentu  w piątek 30 maja tylko w kinach sieci Multikino!

Co nas kręci premierowe pokazy wyjątkowego dokumentu o motocyklach tylko w Multikinie_plakat.html
 

Czasem gubisz się na nieznanej drodze, czasem droga odnajduje Ciebie. Co nas kręci (Why we ride) to wyjątkowy dokument o pasji do motocykli. Każdy fan dwóch kółek po prostu musi ten film zobaczyć. Premierowe pokazy już w piątek 30 maja o godzinie 18:00 tylko w Multikinie.

Co nas kręci (Why we ride) na wielkim ekranie tylko 30 maja o 18:00 w kinach sieci Multikino!

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu “Co nas kręci”, którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo - zwycięzca Daytony czy Keith Code - twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Kretza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.

Film „Co nas kręci” (Why we ride) zobaczymy w 17 kinach Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz w kinie Silver Screen w Łodzi.

                                                                            KONKURS
 
Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na „Co nas kręci” do Multikina Warszawa Złote Tarasy i Multikina Kraków oraz Was 2 podwójne zaproszenia na „Boba Dylana” do Multikina Warszawa Złote Tarasy oraz do Multikina Gdańsk.  Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS Multikino plus tytuł preferowanego filmu i miasta, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 26.05. do godz. 10.00.
 Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi