zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › 'Bob Dylan' i 'Co nas kręci' w Multikinie

'Bob Dylan' i 'Co nas kręci' w Multikinie

Legendarny bard muzyki folkowej na ekranach Multikina

	Infotix-BobDylan.html
 

Zobacz początki młodego, charyzmatycznego i gniewnego muzyka! Kultowy dokument „Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie” z wyśmienitą ścieżką dźwiękową tylko 27 maja w Multikinie!

Już 27 maja „Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” w Multikinie. Dokument, który został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk jak Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Postanowił on bowiem wtedy zelektryfikować swój zespół, przez co wielu fanów odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały jednak płytami "Subterranean Homesick Blues", "Highway 61 Revisited" oraz jego największym arcydziełem, "Blonde on Blonde". Jest to jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka, wymieniany obok „A Hard Day’s Night”. Ostatnia akustyczna trasa młodego Boba Dylana w Wielkiej Brytanii, kiedy radio promuje już „elektryczne” utwory z albumu „Bringing It All Back Home”, płyty na której narodził się folk-rock.

Liczne fragmenty koncertowe są znakomite, jednak o wartości filmu przesądziły sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana - poety z „Królową Muzyki Folk”, znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez (z którą łączył go romans w trakcie trasy), Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan urodził się jako Robert Allen Zimmerman w 1941 roku. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą licznych nagród, w tym OSCARA® i Złotego Globu za utwór "Things Have Changed" do filmu "Cudowni chłopcy" i 10 statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

„Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” będzie można zobaczyć 27 maja o godz. 20:00 w  kinach sieci Multikino: Gdańsk, Szczecin, Poznań – 51, Silver Screen Łódź, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż, Kraków, Lublin, Katowice, Rzeszów

„Co nas kręci” premierowe pokazy wyjątkowego dokumentu  w piątek 30 maja tylko w kinach sieci Multikino!

Co nas kręci premierowe pokazy wyjątkowego dokumentu o motocyklach tylko w Multikinie_plakat.html
 

Czasem gubisz się na nieznanej drodze, czasem droga odnajduje Ciebie. Co nas kręci (Why we ride) to wyjątkowy dokument o pasji do motocykli. Każdy fan dwóch kółek po prostu musi ten film zobaczyć. Premierowe pokazy już w piątek 30 maja o godzinie 18:00 tylko w Multikinie.

Co nas kręci (Why we ride) na wielkim ekranie tylko 30 maja o 18:00 w kinach sieci Multikino!

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu “Co nas kręci”, którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo - zwycięzca Daytony czy Keith Code - twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Kretza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.

Film „Co nas kręci” (Why we ride) zobaczymy w 17 kinach Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz w kinie Silver Screen w Łodzi.

                                                                            KONKURS
 
Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na „Co nas kręci” do Multikina Warszawa Złote Tarasy i Multikina Kraków oraz Was 2 podwójne zaproszenia na „Boba Dylana” do Multikina Warszawa Złote Tarasy oraz do Multikina Gdańsk.  Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS Multikino plus tytuł preferowanego filmu i miasta, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 26.05. do godz. 10.00.
 Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi