zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Bodo /Na co do kina?/

Bodo /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Akson Studio]

BODO

Reż. Michał Kwieciński

W obsadzie: Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Agnieszka Wosińska, Piotr Żurawski.

Polska 2017, dystr. Akson Studio

[biograficzny]

 

Treść: Łódź, rok 1916. Młody chłopak marzy o karierze na scenie. Ojciec, który jest związany z małym teatrem rewiowym, chce mu za wszelką cenę wyperswadować te plany. Bohater ucieka z domu i na własną rękę szuka szczęścia w stolicy.

Za: Barwne dzieje międzywojennej gwiazdy ekranu w zaskakująco szerokim ujęciu. Eugeniusz Bodo grany przez dwóch aktorów - Antoni Królikowski (młody) i Tomasz Schuchardt (dojrzały), z interesującym rezultatem. Nieźle oddany koloryt epoki, jak i kulisy ówczesnego show-biznesu. Poruszający finał, zgodny ze smutnym końcem legendy bohatera.

Przeciw: Niezrozumiała decyzja producentów, aby najpierw wyemitować serial, a później skierować do kin jego fabularną wersję. Dla wszystkich, którzy widzieli telewizyjną odsłonę - zbędna wizyta w kinie.

Na marginesie: Pytany przez TVP Info o postać Bodo, jeszcze przed emisją serialu, Tomasz Schuchardt powiedział: Chłopak znikąd wymyśla sobie, że zostanie kimś. Taka klasyczna historia od zera do milionera. Niewielu osobom się to udało. Trzeba mieć talent i upór w dążeniu do celu. On go miał, nie załamywał się. Jako amator w tamtych czasach miał naprawdę niewielkie szanse, żeby się przebić do światka artystów, udowodnić, że jest dobry, a tymczasem stał się gwiazdą międzywojnia. Za to go podziwiam. Bardzo mało wiemy o nim prywatnie. Trochę sprzedawał w gazetach, uchylał rąbka tajemnicy, ale to były wymijające odpowiedzi w stylu "Kocham psa i mamę”. Nie wiadomo, jaki był prywatnie, czy można go za tę prywatność cenić. A może właśnie za to, że potrafił tę prywatność zachować w tajemnicy.

U nas: Bodo obracał się wśród setek ludzi, jednak na przesłuchaniu zapytany o przyjaciół wymienia aktorów z teatru jako ludzi, z którymi pracował, deklaruje, że przyjaciół nie ma żadnych i że żyje sam, a jedyną jego rodziną jest matka. Oczywiście można to wyznanie potraktować jako chęć ochronienia przyjaciół, jednak z drugiej strony w życiu prywatnym Bodo był bardzo dyskretny, skryty, ale wydaje się również co nadmienia autor, że bliskich przyjaciół raczej rzeczywiście nie miał - przeczytaj recenzję biografii Bodo.

 

 

Poznaj premiery [kliknij po więcej]:

MARIA SKŁODOWSKA- CURIE - Maria Skłodowska wspólnie z mężem Piotrem prowadzą badania na terenie własnego, prowizorycznego laboratorium. Łącząc pasję naukową z życiem rodzinnym. Zdobycie Nagrody Nobla nie zmienia ich sytuacji. Zwłaszcza Maria musi walczyć o uznanie ze strony paryskich kół akademickich. Gdy mąż ginie w śmiertelnym wypadku, znajduje się w wyjątkowo trudnym położeniu.

T2: TRAINSPOTTING - Po 20 latach nieobecności, Mark Renton wraca do rodzinnego Edynburga. Postanawia odnowić znajomość z kolegami, których niegdyś oszukał, uciekając z pieniędzmi. Okazuje się, że Spud ciągle walczy z heroinowym nałogiem, Sick Boy działa w półświatku, a Franco odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.

LOGAN: WOLVERINE - Wobec niesprzyjającej dla mutantów sytuacji na świecie, Wolverine chce usunąć się w cień. Jego mentor Profesor X prosi go jednak o pomoc. Trzeba uratować dziewczynę, która jest wielką nadzieją wszystkich mutantów.

ŚMIERĆ LUDWIKA XIV - Podczas powrotu z myśliwskiej wyprawy, król Ludwik XIV odczuwa szarpiący ból w lewej nodze. Nazajutrz gorączka nie pozwala wstać mu z łóżka. Monarcha nie ma też apetytu. W otoczeniu swoich zwolenników przygotowuje się do śmierci.

OZZY - Właściciele Ozzy'ego na czas wyjazdu do Japonii, zostawiają pieska w luksusowym spa. Przybytek okazuje się dla czworonoga prawdziwym koszmarem. Postanawia uciec wspólnie z trójką nowych przyjaciół.

PIM I POM - Impulsywny Pim i opanowany Pom przechodzą prawdziwy test swojej kociej przyjaźni. Znaleźli się daleko od domu i muszą wspólnie odnaleźć drogę. Czekają ich niesamowite przygody.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi