zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › Chlip Hop na DVD

Chlip Hop na DVD

Chlip-Hop.html
wyd. Agora, grudzień 2008

Ten spektakl powinien być zapisywany jako kuracja. Szczególnie tym, którzy pogubili się w świecie laptopów, iPodów i wszechogarniającej rzeczywistości wirtualnej. Choć pewnie nie ma przed nimi ucieczki, to warto jednak zdobyć się na odrobinę poetyckiego dystansu.

Tak właśnie robią autorzy i aktorzy przedstawienia "Chlip-Hop" - Magda Umer i Andrzej Poniedzielski. Kto nie widział, ma szanse nadrobić zaległości. Spektakl ukazał się bowiem na płycie DVD.

Niech za rekomendację posłużą słowa poetki Magdy Czapińskiej:

Widziałam ten spektakl kilka razy i odkryłam rzecz niezwykłą: "Chlip-hop" działa jak detoks. Przychodzi do teatru człowiek udręczony przez media, odmóżdżony przez kulturę masową, przymulony przez aktualnie panujące przeboje. A po dwóch godzinach - wychodzi z niego wstanie niemal euforycznym. Lekki, świeży, odtruty. Szare komórki i receptory smakowe znowu działają bez zarzutu. Umysł się rozjaśnia. Jakoś lżej robi się na sercu i na wątrobie. Wraca apetyt na życie i sympatia do świata.

Chlip-Hop.html
Andrzej Poniedzielski (Andryou)/fot. PPA

"Chlip-Hop" miał swoją premierę w styczniu 2007 roku, w Teatrze Ateneum. Prezentowany był m.in. w ramach tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

Spektakl został wydany w dwóch wercjach - na DVD i CD. Do obydwu dołączona jest książka zawierająca m.in wywiad z twórcami i zdjęcia autorstwa Michała Mutora.    

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi