zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDesignArtykuły › Cracow Fashion Awards: Piotr Popiołek i jego moda bliższa ciału /zdjęcia/

Cracow Fashion Awards: Piotr Popiołek i jego moda bliższa ciału /zdjęcia/

Piotr Popiołek ze statuetką Cracow Fashion Awards/mat. prasowe

"Zdjąłem skórę z najbliższych mi osób" - mówi tegoroczny zwycięzca krakowskich zmagań modowych. Jego kolekcja zachwyciła m.in. słynnego projektanta Marka Fasta.

To jeden z najważniejszych punktów corocznego tygodnia mody w Krakowie. Rywalizacja młodych projektantów, którzy dopiero wkraczają na krajowe wybiegi, ale często mają przed sobą światową karierę. Tak jak Piotr Popiołek - tegoroczny laureat Cracow Fashion Awards. Młody projektant zaskoczył kolekcją, która wykracza poza standarowe tekstylne trendy.

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

Podczas Cracow Fashion Awards swoje kolekcje pokazują studenci krakowskiej Szkoły Projektowania Artystycznego Ubioru (SAPU). Ubrania są oceniane przez m.in. dwa niezależne gremia jurorskie skupione w Radzie Krawców oraz Radzie Mediów. Najważniejszą nagrodą jest oczywiście ta pierwsza, przyznawana przez wybitnych specjalistów i praktyków mody. W tym roku jej przewodniczącym był sam Mark Fast. Znany na całym świecie kanadyjski projektant, którego ubrania nosiły dotąd m.in. Rihanna, Kylie Minogue czy Tilda Swinton.

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

Rada Krawców zadecydowała, iż najciekawszą kolekcję CFA stworzył właśnie Piotr Popiołek. Zwycięzca pochodzi ze Świnoujścia, a pierwsze ubrania zaprojektował już w wieku 10 lat. Za sobą ma m.in. współpracę z krakowskim Teatrem Nowym oraz własne kolekcje kobiecych ubrań.

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

Ta, która zapewniła mu wygraną jest jednak wyjątkowa. Po pierwsze, to wciąż rzadki na tego typu konkursach, projekt skierowany do męskiego odbiorcy. Po drugie, cechuje ją awangardowy charakter.

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

Kolekcja, która zachwyciła Radę Krawców nosi tytuł "iD". To nie tylko "nakrycia wierzchnie", ale też autorskie akcesoria oraz... bielizna! Poza bawełną czy lycrą, Popiołek zastosował wiele zróznicowanych tkanin i materiałow m.in. tiul elastyczny, ortalion, organzę, a nawet folię. Jak sam tłumaczy:

Zdjąłem skórę z najbliższych mi osób. Kolekcja inspirowana jest relacjami międzyludzkimi oraz wzajemną zależnością. „iD” ukazuje kształtowanie własnej tożsamości poprzez wpływ otoczenia. Nawiązanie do faktury skóry podkreśla indywiduum każdego z ludzi poprzez jej naturalną unikatowość.

 Kolekcja "iD"/mat. prasowe

W tym roku konkurs Cracow Fashion Awards zdominowali panowie. Faworytem Rady Mediów okazał się inny młody projektant - Patryk Jordan,  za kolekcję "Squeeze". Jego propozycja to balans pomiędzy stylem sportowym i klasycznym, zabawa tkaniną i kolorem. Całości dopełniają nadruki oraz detale wykonywane na drutach. Nagrodę przyznała ponadto Rada Wysokiej Mody, honorując Sandrę Stachurę i jej kolekcję "Deep Space".

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

Sobotnia gala Cracow Fashion Awards towarzyszy cyklu imprez pod hasłem Cracow Fashion Week. Do końca tego tygodnia zaplanowano jeszcze specjalne pokazy kolekcji m.in. ekologiczny show "NoWaste". Więcej o tegorocznym tygodniu mody pisaliśmy tutaj.

Kolekcja "iD"/mat. prasowe

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! Muzyka / Aktualności
  Kubański saksofonista zaprezentuje materiał z płyty "Global Friendship". To jedna z głównych atrakcji długiego, czerwcowego weekendu w...
  'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
  Agnieszka Glińska wskrzesza świat krakowskich artystów i filistrów przełomu XIX i XX wieku. Jej spektakl to również osobiste śledztwo w...
  Obcy kontra Ripley w Kinie Pod Baranami /konkurs/
  Kultowe odsłony sagi o Obcym na dużym ekranie. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na maraton z porucznik Ripley.
  'Dzienniki gwiazdowe' w Teatrze Groteska: Z kosmosu na Ziemię /recenzja spektaklu/ 14. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity: Oderwij się! /relacja/
  Tagi