zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDesignPrezentacje › Cracow Fashion Week: Odpowiedzialna moda nie tylko na wybiegu

Cracow Fashion Week: Odpowiedzialna moda nie tylko na wybiegu

Pat Guzik pokaże kolekcję Heaven is a place on Earth/mat. prasowe

Konkursowe zmagania projektantów, warsztaty, projekcje i wystawy. Przez 7 dni w Krakowie króluje moda. Wśród gości - Mark Fast, projektujący m.in. dla Rihanny i Kylie Minogue.

Kraków stolicą mody? Jeszcze niedawno tego typu hasło mogło budzić co najwyżej uśmiech politowania. Dzisiaj królewskie miasto nie musi się już wstydzić modowych aspiracji. Wszystko dzięki Cracow Fashion Week. Imprezie, którą jakiś czas temu zapoczątkowała miejscowa Szkoła Projektowania Artystycznego Ubioru (SAPU), a która obecnie zyskuje coraz większe wsparcie instytucjonalne oraz sponsorskie. Rezultatem jest bezprecedensowe w skali nie tylko wojewódzkiej wydarzenie. 7 dni wypełnionych modą w rozmaitych przejawach.

 Ola Bajer BOLA/mat. prasowe

Nieodłącznym elementem tygodnia krakowskiej mody są prezentacje najzdolniejszych młodych projektantów. W tym roku studenci SAPU znowu powalczą o prestiżową nagrodę w ramach Cracow Fashion Awards - oceniani przez dwa składy jurorskie: znawców mody i dziennikarzy. Adepci krakowskiej uczelni przygotują również specjalny pokaz ekologicznej mody pod hasłem NoWaste.

Mark Fast/mat. prasowe

Aspekt ekologiczny będzie w tej edycji imprezy odgrywać specjalne znaczenie. Organizatorzy chcą bowiem położyć nacisk na "modę odpowiedzialną". Czyli te działania, które szanują prawa zwierząt, naturalne środowisko oraz ludzką pracę. Dlatego też do udziału zaproszono m.in. przedstawicieli słynnej organizacji PETA.

Słynne zdjęcie Marilyn Monroe do zobaczenia w Galerii BB/mat. prasowe

Na krakowskim tygodniu mody nie zabraknie innych znamienitych gości. Pod Wawelem pojawi się legendarny Mark Fast. Kanadyjski projektant zasłynął pracą dla takich gwiazd muzyki i kina jak Rihanna, Grace Jones, Kylie Minogue czy Tilda Swinton. Podczas Cracow Fashion Week zasiądzie w jury wspomnianego konkursu oraz spotka się ze studentami. Profesjonalna modę na światowym poziomie widzowie zobaczą także na pokazach Pat Guzik, Oli Bajer czy kosmicznego Avatar Fashion Night.

Tydzień mody upłynie w Krakowie również poza wybiegami. W Kinie Pod Baranami przygotowano specjalne modowe projekcje filmowe. Galeria BB zaprosi na wystawę zdjęć "Szukając Marilyn". To prezentacja fotografii trzech klasyków - Miltona Greena, Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke. Ci dwaj ostatnio pojawią się osobiście na wernisażu. Nieco inne spojrzenie na modę zaproponuje natomiast organizowana przez Muzeum Narodowe wystawa "Żon modnych", pokazująca barokowe stroje kobiece. Ponadto organizatorzy zapraszają na szereg warsztatów (m.in. z zakresu krawiectwa) i dyskusji o modzie.

Cracow Fashion Week potrwa od 18 do 26 marca. Wstęp na większość wydarzeń - wolny! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi