zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu

Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu

Diego Maradona teatr
fot. materiały pras.

Jedna z największych legend footballu zadebiutuje na deskach teatru. Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu w historycznym teatrze operowym w Neapolu. Kontrowersyjna sztuka mocno podzieliła mieszkańców.

Diego Maradona już za życia wyrósł do rangi ikony świata footballu, zyskując uznanie na całym świecie. Nieustanny hołd gwieździe piłki nożnej oddaje nie tylko rodzima Argentyna. Jednym z miast, gdzie kult Maradony trwa nieprzerwanie od lat jest Neapol. To właśnie w tamtejszym, najsłynniejszym teatrze operowym, wystawiona zostanie sztuka opowiadająca o życiu sportowca.

Spektakl pod nazwą "Trzy razy 10" zbiegnie się w czasie z 30. rocznicą pierwszego  mistrzostwa Włoch zdobytego przez Napoli – klubie, w którym grał wówczas Maradona. Autorem przedstawienia, które zaplanowano na 16 stycznia jest aktor, komik i reżyser Alessandro Siani.

Ceny biletów na to widowisko były zawrotne – najdroższe kosztowały ponad 300 euro! Wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane. Spektakl będzie miał swoją transmisję w jednej z włoskich stacji komercyjnych, a gościem specjalnym podczas przedstawienia ma być… sam Maradona, który z dumą zasiądzie na widowni.

Przedstawienie o Diego Maradonie zostanie wystawione na deskach historycznego gmachu operowego – San Carlo, co mocno podzieliło mieszkańców Neapolu, wzbudzając wiele kontrowersji. Pojawiły się głosy, że spektakl jest zniewagą kultury i miejsca, w którym przed laty występowały największe gwiazdy teatru.

Napisz artykuł
Komentarze
  • Nie za bardzo jestem przekonany czy życie jest dobrym tematem akurat na przedstawienie, co najwyżej o Diego Maradonie mógłby być dobry film dokumentalny, chociaż chyba już był i to niejeden.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Comédie-Française w polskich kinach Teatr / Aktualności
Gratka nie tylko dla frankofilów. Legendarny Dom Moliera wkracza do sal kinowych! Pod honorowym patronatem związanego niegdyś z francuskim...
Deep Purple wydają EP-kę 'Time For Bedlam'
To już ostatnia prosta w karierze zespołu Deep Purple. Grupa przygotowuje się do pożegnania z fanami, planując kilka muzycznych niespodzianek.
Austra: Future Politics: Synth-popowa rewelacja. Posłuchaj przed premierą!
W marcu wystąpią w Warszawie, a już teraz, przed premierą udostępniają odsłuch najnowszej płyty. Sprawdźcie, jak brzmią zaangażowane, ale...
James Cameron pracuje nad serialem science fiction Moje najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 /konkurs/
Tagi