zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu

Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu

Diego Maradona teatr
fot. materiały pras.

Jedna z największych legend footballu zadebiutuje na deskach teatru. Diego Maradona doczeka się spektaklu o swoim życiu w historycznym teatrze operowym w Neapolu. Kontrowersyjna sztuka mocno podzieliła mieszkańców.

Diego Maradona już za życia wyrósł do rangi ikony świata footballu, zyskując uznanie na całym świecie. Nieustanny hołd gwieździe piłki nożnej oddaje nie tylko rodzima Argentyna. Jednym z miast, gdzie kult Maradony trwa nieprzerwanie od lat jest Neapol. To właśnie w tamtejszym, najsłynniejszym teatrze operowym, wystawiona zostanie sztuka opowiadająca o życiu sportowca.

Spektakl pod nazwą "Trzy razy 10" zbiegnie się w czasie z 30. rocznicą pierwszego  mistrzostwa Włoch zdobytego przez Napoli – klubie, w którym grał wówczas Maradona. Autorem przedstawienia, które zaplanowano na 16 stycznia jest aktor, komik i reżyser Alessandro Siani.

Ceny biletów na to widowisko były zawrotne – najdroższe kosztowały ponad 300 euro! Wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane. Spektakl będzie miał swoją transmisję w jednej z włoskich stacji komercyjnych, a gościem specjalnym podczas przedstawienia ma być… sam Maradona, który z dumą zasiądzie na widowni.

Przedstawienie o Diego Maradonie zostanie wystawione na deskach historycznego gmachu operowego – San Carlo, co mocno podzieliło mieszkańców Neapolu, wzbudzając wiele kontrowersji. Pojawiły się głosy, że spektakl jest zniewagą kultury i miejsca, w którym przed laty występowały największe gwiazdy teatru.

Napisz artykuł
Komentarze
  • Nie za bardzo jestem przekonany czy życie jest dobrym tematem akurat na przedstawienie, co najwyżej o Diego Maradonie mógłby być dobry film dokumentalny, chociaż chyba już był i to niejeden.

    • A co to za pomysl? Zycie to doskonaly material na teatralne przedstawienia! Mozna sie najwyzej spierac,czy akurat zycie Diego Maradony? Dobrze chociaz,ze sam bohater zasiadzie na widowni,a nie bedzie gral samego siebie.

  • Wlosi sa zakochani w pilce noznej,a dla kibicow z Neapolu Diego Maradona stal sie wrecz polbogiem.Dlatego wybaczaja mi wszelkie wyskoki i pamietaja tylko to,ze dzieki jego grze Napoli stalo sie najlepszym klubem we Wloszech .Niektorzy widzowie pewnie po raz pierwszy zawitaja do teatru? :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Konkurs na komiks inspirowany życiem i działalnością Tadeusza Kościuszki Plastyka / Aktualności
Z okazji Roku Kościuszkowskiego Muzeum Narodowe we Wrocławiu ogłasza konkurs na komiks na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Na...
Marian Wołczuk: 'Moja przestrzeń' - wystawa w Muzeum Miejskim Wrocławia
3 marca Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprezentuje wystawę malarstwa Mariana Wołczuka: ”Moja przestrzeń”. Artysta pokaże...
'Król Maciuś Pierwszy' na motywach powieści Janusza Korczaka w Teatrze Lalek Banialuka
26 lutego 2017 roku odbędzie się na deskach Teatru Lalek Banialuka w Bielsko-Białej premiera inscenizacji ”Króla Maciusia...
'Pani Einstein' Marie Benedict: Einstein była kobietą! /recenzja książki/ 'Jak gdybyś tańczyła', 'Czlowiek honoru', 'Kukiełki i dusze', 'Milość za wszelką cenę'/ Nowości w Klubie Kulturaonline.pl
Tagi