zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Drużyna Niesamowitych Cweli za darmo dla każdego

Drużyna Niesamowitych Cweli za darmo dla każdego

.html
 okładka komiksu
Co zrobić, gdy nakład komiksu wyczerpie się? Można go na przykład udostępnić dla wszystkich za darmo w Internecie. Tak też zrobili twórcy KEFT: Drużyna Niesamowitych Cweli.

DNC powstała na początku 2010 roku w trakcie imprezy zwanej Bitwą Komiksową (w trakcie której rysownicy pomiędzy sobą toczą swoisty pojedynek podczas którego rysują różnorakie scenki, a oceniają ich czytelnicy). Papierowa wersja komiksu miała swój debiut podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Teraz jest już niedostępna.

KEFT: Drużyna Niesamowitych Cweli to czterdzieści osiem stron komiksu przeznaczonego, ze względu na język, raczej dla dorosłego odbiorcy. Całość rozpoczyna się w chwili... porażki podczas pamiętnej Bitwy Komiksowej. Potem mamy serię etiud, często z niezbyt wyszukanym humorem i także nie za bardzo pociągających.

Jednak jak powiadają - nie ma co marudzić, jak jest za darmo. Dlatego też warto przyjrzeć się DNC, z lekkim przymrużeniem oka. Aby chociaż poznać współczesny, undergroundowy komiks polski.

Jeśli jesteście jego ciekawi - pod tym linkiem znajdziecie całą historię. Ponieważ komiks znajduje się w pliku cbr należy także ściągnąć dowolny program umożliwiający oczytanie tego formatu graficznego.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nagłówek mnie przyciągnął !!! :) Z przyjemnością , a przede wszystkim z wielką ciekawością zajrzę i zobaczę cóż się kryje pod tym linkiem....no i dlaczego akurat Cwele ? :)

  • Uwielbiam komiks w każdej postaci, w internecie też może być.Chociaż przyznaje, że nie słyszałam wcześniej o tym. ;)

  • Takie inicjatywy zawsze warto popierac .Sprawdze naocznie,czy pozycja jest cos warta,poniewaz sadzac po tytule mam co do tego powazne watpliwosci.Ale moze to taki celowy zabieg,majacy wzbudzic zarowno kontrowersje jak rowniez zainteresowanie u odbiorcy?

  • Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi no to coś dla mnie :):) na pewno warto się wybrać :):) sam komiks mnie bardzo zainteresował i z przyjemnością poczytam

  • Hmmm ciekawe jak to musi brzmieć: idę do parku z drużyną niesamowitych cweli w ręce...? :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi