zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Eurowizja: Kto głosuje na kogo?

Eurowizja: Kto głosuje na kogo?

 fot. ShopAlike

Już w tym tygodniu do Kijowa zawita 62. edycja Międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Trzymamy kciuki za Kasię Moś i sprawdzamy eurowizyjne ciekawostki.

Pamiętacie Michała Wiśniewskiego i jego "bezgraniczne" “Keine Grenzen” z 2003 r. z Rygi? A Andrzeja “Piaska” Piasecznego i jego zrzucone na wejściu futerko z 2001 r. z Kopenhagi? No i oczywiście Edytę Górniak i jej monumentalne “To nie ja” z 1994 r. z Dublina? Za kilka dni do bogatej historii polskich podbojów Eurowizji zostanie dopisany nowy rozdział. Jego autorką będzie reprezentująca nasz kraj Kasia Moś. Czy jej "Flashlight" przebije się przez półfinałowe sito i zawalczy o pierwsze miejsce?

To w dużej mierze zależy od głosujących w różnych krajach mieszkańców Starego Kontynentu. A jakie są ich narodowe preferencje? ShopAlike zrobił małe podsumowanie tego i wielu innych eurowizyjnych faktów.

Jak zatem punktują Europejczycy?

Polska

Polacy najchętniej głosują na Australię, Ukrainę i Włochy, a najwięcej punktów otrzymują od Ukrainy, Włoch oraz Niemiec. Wygląda to na ukraińsko-polską i włosko-polską przyjaźń!  

Niemcy 

Niemcy najczęściej oddają swoje głosy na Australię, Serbię i Turcję, natomiast otrzymują je od Maroka, Hiszpanii i Danii. Ciekawe dlaczego?

Hiszpania

Hiszpanie najczęściej oddają swoje głosy Andorze, Bułgarii i Rumunii, a są punktowani przez Andorę, Maroko i Albanię. Andorsko-hiszpańska przyjaźń?

Francja

Francuzi najchętniej punktują Armenię, Serbię i Portugalię, a sami głosy dostają od Monako, Luksemburga i Włoch.

 

Poniżej interaktywna grafika, która pozwoli Wam dowiedzieć się więcej ciekawostek na temat konkursu Eurowizji. Kilkajcie!

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi