zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Eurowizja: Kto głosuje na kogo?

Eurowizja: Kto głosuje na kogo?

 fot. ShopAlike

Już w tym tygodniu do Kijowa zawita 62. edycja Międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Trzymamy kciuki za Kasię Moś i sprawdzamy eurowizyjne ciekawostki.

Pamiętacie Michała Wiśniewskiego i jego "bezgraniczne" “Keine Grenzen” z 2003 r. z Rygi? A Andrzeja “Piaska” Piasecznego i jego zrzucone na wejściu futerko z 2001 r. z Kopenhagi? No i oczywiście Edytę Górniak i jej monumentalne “To nie ja” z 1994 r. z Dublina? Za kilka dni do bogatej historii polskich podbojów Eurowizji zostanie dopisany nowy rozdział. Jego autorką będzie reprezentująca nasz kraj Kasia Moś. Czy jej "Flashlight" przebije się przez półfinałowe sito i zawalczy o pierwsze miejsce?

To w dużej mierze zależy od głosujących w różnych krajach mieszkańców Starego Kontynentu. A jakie są ich narodowe preferencje? ShopAlike zrobił małe podsumowanie tego i wielu innych eurowizyjnych faktów.

Jak zatem punktują Europejczycy?

Polska

Polacy najchętniej głosują na Australię, Ukrainę i Włochy, a najwięcej punktów otrzymują od Ukrainy, Włoch oraz Niemiec. Wygląda to na ukraińsko-polską i włosko-polską przyjaźń!  

Niemcy 

Niemcy najczęściej oddają swoje głosy na Australię, Serbię i Turcję, natomiast otrzymują je od Maroka, Hiszpanii i Danii. Ciekawe dlaczego?

Hiszpania

Hiszpanie najczęściej oddają swoje głosy Andorze, Bułgarii i Rumunii, a są punktowani przez Andorę, Maroko i Albanię. Andorsko-hiszpańska przyjaźń?

Francja

Francuzi najchętniej punktują Armenię, Serbię i Portugalię, a sami głosy dostają od Monako, Luksemburga i Włoch.

 

Poniżej interaktywna grafika, która pozwoli Wam dowiedzieć się więcej ciekawostek na temat konkursu Eurowizji. Kilkajcie!

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  'Dzienniki gwiazdowe' w Teatrze Groteska: Z kosmosu na Ziemię /recenzja spektaklu/ Teatr / Recenzje
  Lem ciągle na czasie! Widzów nowej adaptacji "Dzienników gwiazdowych" czeka gorzka, choć niepozbawiona humoru refleksja na temat ludzkości....
  14. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity: Oderwij się! /relacja/
  Za nami 14. edycja Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity. Wielkie święto filmu dokumentalnego ogarnęło swoim zasięgiem...
  Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Kino jest muzyką! /relacja- zdjęcia- wideo/
  “Gwiezdne wojny” i “La La Land”, serialowe tematy i muzyka z kasowych filmów, gala w koncertowej hali i…...
  'Mój ojciec Pablo Escobar': Dobry ojciec czy bezwzględny kryminalista? /recenzja książki/ Hans Zimmer w Polsce. Wygraj bilet na krakowski koncert! /konkurs/
  Tagi